Na internet unikly znepokojivé fotografie z dětského oddělení významné nemocnice

Fotografie: Petravesela79 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Maminka byla rozhořčena stravou v nemocnici na dětském oddělení. Žádná rozmanitost, žádná sůl, každý den to stejné. Něco takového se nedá jíst, postěžovala si a sdílela video.

Nemocniční jídlo nikdy nemělo příliš dobrou pověst. Pokrmy jako z pětihvězdičkových restaurací rozhodně nečekejte, možná jen na hrstce vybraných soukromých klinik. Nicméně není potřeba se stravovat bůhví jak honosně, pacienti jen požadují kvalitní vyvážnou stravu, která má alespoň nějakou chuť, zvláště jde-li o děti. Realita je však někde trochu jiná, dá se říct až příšerná.

Nemocniční strava na dětském oddělení

Uživatelka sociální sítě TikTok na svém kanálu @joki_swieczniki sdílela video, na němž zachycuje jídlo podávané v nemocnici na dětském oddělení. Sice nečekala pokrmy na úrovni světové kuchyně, ale domnívala se, že alespoň pro ty nejmenší pacienty bude nemocnice podávat kvalitní stravu. Jenže podle matky 1,5leté holčičky jsou jídla naprosto nepoživatelná.

„Podívejte se prosím, jak je v nemocnici krmeno dítě staré 1,5 roku. Jsme tu 5 nebo 6 dní a každý den dostáváme to samé. Ty stejné nechutnosti. Jediná změna je, že polévka je někdy s bramborem a jindy s rýží. Je to jen voda, trocha rýže a mrkve. Nebo tvrdé brambory. To se nedá jíst,“ uvádí ve svém příspěvku.

Na autobusové zastávce v Plzni vznikla dramatická situace, kterou museli zachraňovat až zdravotníci

Sůl byste jen těžko hledali

Přestože se doporučuje dětem pokrmy příliš nesolit, trocha rozhodně neuškodí. Navíc jídlo bude o to chutnější a poživatelnější, což je pro malé dítě snazší sníst, aby mělo sílu a energii potřebnou ke svému zotavení. Jenže tady byste sůl jen těžko hledali, respektive jakoukoli chuť, jak uvádí server Parenting. Stejně tak je maminka překvapena, proč se dětem podávají ta samá jídla každý den.

@joki_swieczniki Niejadalny obiad w szpitalu !!! #szpital #dziecko #jedzenie #dlaciebie ♬ dźwięk oryginalny – joki_świeczniki ❤️

Nezbývá než doufat, že malé pacientce budou alespoň chutnat snídaně nebo večeře, aby něco snědla. „To je poprvé, co jsem se s něčím takovým setkala. Je známo, že nemocniční strava není nic moc, ale vždy jsem narazila alespoň na nějakou rozmanitost,“ dodává.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*