Než lékaři jeho manželku odpojili od přístrojů, dávali jí 1% šanci na přežití. Poté se stal zázrak

Fotografie: Petravesela79 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

V květnu prožil Ryan Finley událost, která ho zasáhla natolik, že se z ní nikdy úplně nevzpamatoval. Tento zážitek otřásl celou rodinou.

Po příchodu domů Ryan nalezl svou ženu Jill ležet bezvládně na zemi. Při bližším zkoumání neshledal žádné zjevné zranění a domníval se, že musela utrpět srdeční zástavu. Ryan se snažil o resuscitaci své ženy před příjezdem záchranných služeb, avšak neúspěšně. Po příjezdu záchranářů se podařilo Jill oživit pomocí defibrilátoru, ale její mozek utrpěl vážné poškození a upadla do kómatu.

Dlouhou dobu čekal na zázrak, ten bohužel nepřišel

Ryan trávil dny u jejího lůžka v nemocnici, psychicky zničený a v depresi, zatímco Jill zůstávala v bezvědomí bez známek probuzení. Několik týdnů nato se Ryan ocitl před strašlivou volbou, když lékaři navrhli, že by bylo možná nejlepší ukončit její životní podporu. Ryan se dle deníku Webniusy svěřil, že ten den mohl být nejhorším dnem jeho života.

Podle odborníků z nemocnice byly šance na její zotavení minimální, jen 1 až 2 %. Podle lékařů již nebylo smysluplné udržovat Jill na ventilátoru. Po několika dnech přemýšlení, probdělých nocích a mnoha slzách se Ryan rozhodl postupovat podle jejich doporučení. V reportáži, která byla zveřejněna i na síti YouTube uvedl, že se jednalo o nejtěžší rozhodnutí jeho dosavadního života.

Žena porodila dvojčata s odstupem 22 dní. Jen díky tomu dokázalo jedno z nich přežít

Došlo k něčemu, co nikdo nečekal

Ve chvíli, kdy došlo k odpojení externího ventilátoru, se ale začalo dít něco nečekaného. Je obvyklé, že srdce ještě chvíli bije, není ale obvyklé, že se pacient probudí. To se ale v případě Jill stalo, krátce po vypojení přístroje Ryan zpozoroval, že se Jill začínají pohybovat rty. Po chvíli uslyšel její hlas, který mu řekl: „Dostaň mě odtud.“

Jedná se o zcela nečekaný zvrat celé situace, Jill je totiž nyní zcela v pořádku a společně se svým mužem si užívají každý den naplno. Váží si každé jedné minuty, kterou společně mohou strávit. Nečekané probuzení z kómatu jsme čtenářům deníku SvětKreativity přiblížili také v příběhu, kdy lékaři dávali muži jen 4% šanci na uzdravení.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*