Matka vyfotila oběd ve školní jídelně, který v celém městě spustil lavinu kritiky

Fotografie: Pixino

Jedna maminka vyvolala vlnu diskuzí a kontroverzí poté, co oznámila, že „vznáší obvinění“ proti škole, protože jejímu dítěti podávali hamburger. Její dítě trpí trypofobií.

Trypofobie je iracionální strach z děr nebo hrbolků, zejména pokud jsou blízko sebe. Tato fobie, i když není oficiálně uznána jako porucha v diagnostickém a statistickém manuálu duševních poruch, může u postižených jedinců vyvolávat intenzivní nepohodlí, úzkost a v některých případech i fyzické reakce, jako je nevolnost nebo zvracení.

Ve škole dostal pokrm, který tyto podmínky nesplňoval

Matka popsala, že když se její dítě vrátilo ze školy, bylo viditelně rozrušené. Po chvíli se dítě svěřilo, že důvodem jeho nepohody byl školní oběd, konkrétně hamburger, který měl na povrchu texturu připomínající shluky děr. Podle webu Unilad může u trypofoba taková struktura vyvolat silnou negativní reakci.

Jak dále uvádí server BoredPanda, maminka v první chvíli nemohla uvěřit, že by škola mohla být tak necitlivá k potřebám jejího dítěte. Proto se rozhodla, že vznese obvinění proti škole, protože je nepřijatelné, aby její dítě muselo čelit své nejhorší noční můře během oběda.

Badddd eats cause wtf(tryphobia warning)
byu/OddlyRobin inBlueRyai


Mezi rodiči se strhla bouře, když jeden z žáků zveřejnil fotku nepřijatelného školního oběda

Ředitelka se rozhodla hledat řešení, veřejnost je pohoršena

Škola reagovala na obvinění s prohlášením, že všechny jídelníčky jsou pečlivě sestavovány s ohledem na nutriční hodnoty a obecné preference dětí. Tento incident vyvolal smíšené reakce. Někteří lidé vyjádřili podporu matce a souhlasili, že škola by měla být citlivější k individuálním potřebám dětí, zejména pokud jde o specifické fobie nebo alergie.

Jiní argumentovali, že škola nemůže předvídat všechny možné problémy, které mohou děti mít, a že by bylo nereálné očekávat, že přizpůsobí jídelníček každému jednotlivému dítěti. Incident s hamburgerem ve škole čelí různým pohledům a názorům, stejně jako nedávný incident, kdy školák zveřejnil fotografii oběda, která vyvolala rozruch. O tomto případu jsme čtenáře deníku SvětKreativity také informovali.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*