Skandální příběh z mateřské školky znepokojil veřejnost. 4leté dítě v nesnázích si prošlo peklem

Fotografie: Freepik

Policie si převzala do šetření případ malého chlapce, který se bez povšimnutí vykradl z mateřské školy. Na cestě domů si jej naštěstí všimla policistka.

Zatím není zcela jasné, kdo pochybil v případu teprve čtyřletého chlapce, jenž se vykradl zadním vchodem mateřské školy a namířil si to domů. Na to, že ve školce chlapec chybí, byli zaměstnanci upozorněni až policií, která na něj náhodou narazila na křižovatce, když měl namířeno k domovu. Školka po incidentu chystá nová opatření, aby se podobným situacím do budoucna předešlo.

Pohádal se s kamarádem, a navíc mu nechutnal oběd

Polský deník PolsatNews přinesl zprávu o čtyřletém výletníkovi, který se rozhodl, že se vykrade ze školky ve městě Zelená hora, a namířil si to rovnou domů. Dopoledne se prý pohádal s kamarádem a pak mu nechutnal ani školní oběd. Malý Antek využil situace, když zjistil, že dodavatel obědů zapomněl zavřít zadní vchod, a tak proklouzl ze školky ven.

Na jeho cestě domů si však osamoceného chlapce všimla policistka v civilu, která zavolala hlídku. „Chlapec řekl, že odešel ze školky, že tam nechtěl být. Byla tam také jedna paní, která ho znala, protože bydlí poblíž. Řekla, že ho dovede domů. Na místo pak přijela policejní hlídka, ta doprovodila ředitelku školky a chlapce zpět do školky, kde si ho převzali rodiče,“ uvedla podle TN policejní mluvčí Małgorzata Barská.

Z mateřské školky unikla znepokojivá fotografie, která pobouřila polovinu internetu

Zatím nebyl v případu nikdo obviněn

Chlapcova dobrodružná cesta tak naštěstí dopadla dobře. Přesto se zelenohorská policie pustila do vyšetřování celého případu. Mohl by totiž naplňovat skutkovou podstatu ohrožování na životě, za což může hrozit až osmileté vězení. Chlapce měla tou dobou na starosti družinářka, s níž ředitelka školky ihned začala celou situaci řešit.

chlapec ve školce
Fotografie: Freepik

Zaměstnanci pak zkontrolovali všechny východy ze školky. Bylo také naplánováno, že se v areálu zřídí nové brány s pneumatickým otevíráním, aby se podobným situacím do budoucna předešlo. Zatím není jasné, zda bude někdo za nedbalé chování obviněn. Na SvětěKreativity jsme psali o jiném incidentu týkajícím se dětí. Rodiče vyjádřili odpor k fotografiím jídel, která děti dostávají v mateřské školce.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*