Rodiče vyjádřili odpor k nepřijatelným fotografiím jídel, která děti dostávají v mateřské školce

Fotografie: Juandev / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Děti by měly jíst pestrou a vyváženou stravu. Ne tak v této školce. Rodiče nevěřili vlastním očím, když viděli, jaké „nechutnosti“ dostávají jejich děti k jídlu.

Kousek banánu, oschlé jablko a jedna borůvka. To je jen jeden příklad svačiny, již dostanou děti v této mateřské školce. Deník Fakt informoval o sporu, který se rozpoutal mezi rodiči, cateringovou firmou i místním starostou. Tohle byste opravdu svým dětem servírovat nechtěli. Firma poskytující stravování se však brání. Dle nich se je někdo snaží očernit.

Zveřejněné fotografie pobouřily rodiče

Fotografie jídel z jeslí a mateřské školy v Lubiance u polské Toruně nadzvedly rodiče ze židle. Jedna svačinka sestává třeba z malého kusu banánu, kousku oschlého jablka a jedné borůvky. Další svačina rovněž nevypadá nijak vábně, rýžové chlebíčky potřené podivnou neidentifikovatelnou hnědou pastou nebo knäckebrot přelitý řídkou hnědou omáčkou.

„Už jste snídali? Ještě ne? Každopádně podívejte se, jaká jídla dostávají děti z naší komunitní školky a jeslí. Jen připomenu, že i přesto, že mají plně vybavenou kuchyň, starosta rozhodl, že školka a jesle by měly využívat cateringové služby,“ stojí na facebookovém účtu obce Lubianka. Výběrové řízení vyhrála cateringová společnost z polské Toruně letos v únoru.

Z mateřské školky unikla znepokojivá fotografie, která pobouřila polovinu internetu

Firma se brání, dělají to prý dobře

Fotografie skutečně nevypadají nijak lákavě a není se co divit, že pod příspěvkem se objevila řada pobouřených komentářů. Nedovedu si představit, jaký člověk musíš být, abys dal dítěti takové jídlo! Ať to sní sám starosta! Hanba!“ komentoval jeden z rozhořčených obyvatel obce Lubianka a další příspěvky se nesou v podobném duchu.

Cateringová společnost se však brání. Sama zveřejnila fotografie jídel, která dětem připravují, a tyto fotografie vypadají o poznání lépe. Zástupce firmy nesouhlasí s tím, aby byli obviňováni ze špatného přístupu k jejich povinnostem. „Troufám si tvrdit, že se v komunitě vytvořila skupina, která naše aktivity sabotuje. Děláme opravdu všechno a ještě víc pro to, aby děti jedly zdravě, chutně a s chutí,“ brání se cateringová společnost.

Zástupce firmy rovněž všechny vyzval, aby přišli sami s návrhy, co je podle nich pro děti vhodné a co ne. Rovněž všechny zve, aby se přišli na přípravu jídel podívat kdykoli během jejich pracovní doby. Na SvětěKreativity jsme psali také o jiném pobuřujícím případu, kdy školka bez varování odepřela holčičce oběd.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*