Školka odepřela šestileté holčičce oběd bez jakéhokoliv varování. Rodiče jsou z reakce vedení zděšeni

Šestiletá Anna byla ve školce požádána, aby vrátila zpět svůj teplý oběd. Neměla totiž dostatek peněž na svém účtu.

Předškolačka Anna šla jako v každý všední den ve školce na oběd, ovšem nyní ji čekalo nemilé překvapení. Když totiž dostala do rukou své teplé jídlo, vzápětí jí vychovatelka řekla, že ho musí vrátit. Vedoucí jídelny totiž zjistila, že šestiletá holčička nemá na svém školním účtu žádné peníze. Její rodina však toto chování označila za nepřípustné a nyní žádá vedení, aby změnilo svou „obědovou politiku“.

Žádné peníze na obědovém účtu

Poté, co bylo malé holčičce řečeno, že musí oběd zpět odevzdat, vychovatelka ji poslala na konec fronty. Musela totiž opět čekat na své jídlo, ovšem nyní ne teplé a vydatné, ale v podobě sendviče s burákovým máslem a marmeládou. Když se však musela Anna potupně vrátit na konec fronty, všichni žáci se jí začali posmívat a měli ošklivé poznámky, jako například, že si nemůže dovolit jíst, protože nemá žádné peníze.

Fotografie: Pexels

Takové chování však malou předškolačku velmi rozesmutnilo a jak říká její dědeček Dwight Howard, jednání školy bylo velmi nezodpovědné. „Když se mnou o tom moje vnučka mluvila, byla velmi smutná. Vedení jídelny nijak neoznámilo, že nemá dostatek na svém obědovém účtu a pouze čekali, až tam bude mít posledních pár korun. Jako důsledek však musela potupně čekat na konci fronty a poslouchat potupné poznámky spolužáků,“ sdělil Dwight v jednom z rozhovorů.

Fotografie: Depositphotos

Škola na to má jiný názor

Dědeček předškolačky nyní tvrdí, že by školka měla být povinna kontaktovat rodiny dětí vždy, když jim začnou docházet peníze z obědového účtu.

Kdyby totiž o tom příbuzní dívky věděli, mohli peníze ihned poslat a ona by se mohla v klidu najíst.  Dwight tak požádal vedení aby přehodnotilo svou „obědovou politiku“ a začalo rodiče předškoláků vždy v podobných případech kontaktovat.

Fotografie: Pexels

Školka, kterou malá holčička navštěvuje, však nad druhou stranu uvádí, že není neobvyklé, že žáci dostávají namísto teplého oběda sendvič. „Nezřídka se stává, že v některých dnech dostanou žáci alternativní oběd. Krom toho naši zaměstnanci musí řešit takovéto situace co nejdiskrétněji,“ napsalo vedení v konečném prohlášení.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]