Matka způsobila ve škole pozdvižení kvůli nezdravé svačině pro syna. Učitelé ji zkritizovali

Fotografie: Depositphotos

V jisté americké škole došlo ke sporu mezi matkou a vedením. Na vině byla svačina, kterou matka dala svému synovi.

Každý rodič se o své dítě stará se svým nejlepším vědomím a svědomím a chce pro něj jen to nejlepší. I to ale okolí nemusí nutně stačit. Třeba i jen taková věc, jako je školní svačina, se může zvrtnout v incident, který vede k odebrání žáka ze školy.

Zdravá svačina, jinak nic

Program zdravé svačiny do škol je podporovaný napříč světem. Někde jsou svačiny dětí dokonce kontrolované učiteli, kteří následně „vhodnou“ stravu dítěte ocení nějakým tím malým bezvýznamným plus. Jak k tomu ale přijdou děti, jejichž rodiče nemají takové možnosti? Nebo zkrátka a dobře zapomenou? V zapálení pro věc pak učitelé mohou přestřelit a jídlo třeba i vyhodit, jako se to stalo v příběhu, o němž jsme psali na SvětKreativity.

A hodnocené nejsou jenom děti, ale rovněž rodiče. Zdravé svačiny jsou sice podle portálu Pexo velmi důležité, neboť dítě díky nim má dostatek energie na vyučování i sportování, a to i při zachování hladiny krevního cukru. Přiznejme si ale, že právě nějaká ta drobná sladkost nebo „slanost“ by přece neměla být úplně mimo. Natož aby kvůli ní bylo dítě potahované jako v případě, který se stal v USA.

Muž objevil 70 let starý milostný dopis. Díky televiznímu vysílání se ozvala praneteř

Když je jídlo zdravé, nebo špatné

Maminka Megan připravila pro svého tříletého syna do školky svačinu, která podle webu Ladbible obsahovala granola tyčinku a jogurt s ovocem. Na přilepšenou potom synovi přidala i malý kelímek s několika lupínky Pringles. Právě ty se ale staly terčem nevole ze strany učitelů, kteří na něj napsali: „Prosím, pomozte nám ve škole dělat zdravá rozhodnutí.“ A s touto poznámkou napsanou na kelímku od chipsů poslali chlapce domů.

@pezzi.shop Here’s the story: My three-year-old came home from school yesterday, telling me that her teacher told her that she had to eat all of her “good” foods before she ate her “bad” foods. She couldn’t have her cookie before eating her sandwich and cucumbers. In this moment, I felt a little frustrated by the antiquated instruction from the teacher, but I responded saying, “Well that’s silly. There are no good foods or bad foods. Food is just food!“ I will say, this was not my internal dialogue growing up, but because of the information that I have from so many great accounts created by moms and experts, in the field of childhood and nutrition, I am armed with better responses, knowledge and practices for my kids. Three years old. At three years old someone has told her that foods are good or bad. I am so proud that she had sensed something was off – to know that was not right enough to tell me about it. We talk about it all the time at home… If you only eat carrots or broccoli your body won’t have protein it needs to grow strong muscles. If you only eat chicken, your body won’t have enough energy to do things like run and play all day long. We need little bits of everything to make sure that we are able to learn and play and grow all day long. So to the accounts that make sure we have the words, knowledge and confidence to write the note and practice it at home, I thank you, thank you, thank you. It has changed our family for the better. What you do and what you share is so important to young families. #kidsnutrition #kidseatincolor #solidstarts #kidfood #babyledweaning toddlers moms babies family @Jennifer Anderson, MSPH RD @Feeding Littles @Kacie Barnes, MCN, RDN @Food Science Babe ♬ It’s All Right I Got Ya Baby – Neon Dreams

Megan odmítala především způsob, jakým škola incident řešila. Jak sama uvádí, doma nerozlišují mezi zdravým a nezdravým jídlem – je to jen jídlo. Chtějí tak dosáhnout toho, aby dítě mělo k jídlu pozitivní vztah. Škola nicméně s matkou nesouhlasila a odmítla, že by se jednalo o pasivně-agresivní sdělení. Po jednání s matkou škola dále měla sdělit, že pro chlapce už nemá místo během léta. Matka celou situaci vyřešila tak, že chlapce ze školy úplně odhlásila.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]