Student s Downovým syndromem je inspirací pro celý svět. Jako první člověk dokázal věc, která ho zapsala do historie

Fotografie: Honza Groh / Creative Commons / CC BY-NC

Muž s Downovým syndromem dokázal něco, co je inspirací pro všechny lidi s podobným postižením. Ignoroval negativní reakce svého okolí a šel si za svým snem. Nyní všem vytřel zrak.

Zdálo by se, že žijeme v době, kdy by už lidé mohli přestat soudit druhé pro jejich vzhled. Zvláště z toho důvodu, když je internet plný příběhů lidí, kteří i přes mnoho překážek v životě dokázali téměř nemožné. Bohužel ale i v roce 2022 spousta lidí soudí „knihu podle obalu“ a posmívá se osobám za jejich postižení. O to více pohladí na duši příběhy, které představují statečné jedince, jež si jdou za svým snem i přes svá omezení, a takových není nikdy dost.

Odhodlaný muž toužil vystudovat vysokou školu

Dylan Kuehl je 38letý muž z Olympie ve státě Washington. V životě měl jediný cíl-chtěl dostudovat. Na rozdíl od většiny lidí však pro něj cesta k tomuto cíli nebyla jednoduchá, a to proto, že Dylan se narodil s Downovým syndromem.

Downův syndrom je genetický stav, při kterém se dítě narodí s nadbytečným chromozomem, což způsobuje opoždění vývoj a intelektuální postižení. Takže Dylanova cesta na vysokou školu byla mnohem obtížnější než pro většinu lidí. Ovšem Dylan byl odhodlaný a tvrdě pracoval na tom, aby se dnes mohl nazývat absolventem Evergreen College, Univerzity svobodných umění v Olympii.

Vydláždil cestu budoucím handicapovaným studentům

Když se Dylan hlásil na vysokou školu, slyšel od svého okolí mnoho negativních reakcí. Ale nenechal se tím zastavit. Jednoduše se obklopil lidmi, kteří ho povzbuzovali a podporovali. O těchto lidech se zmínil i ve svém projevu. Dylan byl 1 ze 3 lidí vybraných z 900 studentů, kteří měli přednést řeč během promoce.

Dylan se věnuje mnoha aktivitám, ale jeho největšími koníčky jsou malování a tanec a nyní je držitelem titulu BA v humanitních vědách. Dylan je prvním člověkem s Downovým syndromem, který absolvoval tuto instituci. Vydláždil tak cestu budoucím handicapovaným osobám, které mají podobný sen jako on.

Nezapomněl na nikoho, kdo ho podporoval v jeho snu

Během svého projevu Dylan poděkoval všem, kteří ho podporovali, zejména rodině, přátelům, kolegům a učitelům. „Naše tvrdá práce, oddanost a odhodlání nás dostaly na toto místo,“ řekl Dylan ve svém projevu. Poděkoval také zástupcům univerzity za přijetí na fakultu a možnost studia, které by mělo být příležitostí pro každého. Dylan doufá, že jeho zkušenost inspiruje další lidi s touto nemocí, aby se nebáli, přihlásili se a dokončili studium.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*