Pohotová reakce policistů zachránila chlapci s Downovým syndromem život. Při výslechu zatčené matky policisté přišli na důležitou indicii

Fotografie: iStock

Chlapec s Downovým syndromem byl nalezen na půdě v domě, kde žil se svými rodiči. Byl hladovějící a zanedbaný. Zavřela ho tam osoba, která se o něj měla starat.

Když matku malého Giovanniho Eastwooda zatkli policisté, všechny její děti byly přesunuty do bezpečí. Všechny kromě Giovanniho. Ten totiž zůstal na půdě svého domu v Kansasu a nikdo o něm nevěděl. V té době mu bylo pouhých 6 let. V podkroví strávil několik dní, ale poté ho policisté našli. Byl úplně vyhladovělý a vážil jako normální tříleté dítě.

Nemohl ani chodit

Policisté podle výpovědi matky nakonec pochopili, že v domě se nachází ještě jedno dítě. Proto se tam vrátili, aby se na něj podívali. Když zavolali jeho jméno, konečně pochopili, že je na půdě. Vypadal jako dítě přímo z koncentračního tábora, kost a kůže. Matka jim řekla, že chlapci bude 7 let, ale vypadal tak maximálně na 3 roky.

Govi nemohl chodit, sotva mluvil a byl celý od výkalů. Chlapec bez živin přišel o vlasy, jeho kosti byly křehké a zdeformované, křivicí a tuková tkáň v jeho hýždích byla pryč. Kdyby ho té noci nezachránili, rozhodně by nepřežil. Nebyla tam žádná přikrývka, žádné hračky. Podle úřadů ho tam matka dala, aby ho schovala. Jeho matka si v současné době odpykává osmiletý trest vězení za pokus o vraždu.

Zpočátku se opravdu bál

O šest let později se s Govim setkali agenti, kteří ho našli. Nemohli uvěřit vlastním očím. Goviho a jeho dvou sester se ujali jejich strýc s tetou. Goviho zotavení nějakou dobu trvalo, zpočátku spal jen na podlaze a bál se, že ho někdo zbije, když donese pětku ze školy. Ale nyní se cítí v bezpečí a svoji novou rodinu nadevšechno miluje.

Govi si potřásl rukou s důstojníky a poděkoval jim, že ho ten den zachránili. Podle strážníků je tento chlapec hrdina. Má opravdu obrovské srdce a snaží se pomáhat všem okolo. Do toho má na tváři neustále úsměv, protože říká, že pláče a smutku už si prožil dost. Je neuvěřitelné, že se rodič může takto chovat ke svému dítěti. Je jediné štěstí, že policisté Goviho nalezli včas.

Zdroj: Newsner