Dojemná reakce malé dívky s Downovým syndromem na její nový dárek. Panenka, kterou dostala, je jí totiž velmi podobná

Fotografie: Freepik

V životě rodiče není většího potěšení než vidět, jak je jeho dítě spokojené s překvapením, které pro něho tatínek s maminkou připravili.

Překvapení ve formě nového dárku má rád snad každý z nás, a to obzvláště když daný dárek pro nás něco znamená. Rodiče dvouleté Olivie Mohlman, která trpí Downovým syndromem, se proto rozhodli, že své dceři nechají vyrobit malou panenku, jež bude vypadat stejně jako ona. Dojemnou reakci svého dítěte na novou hračku natočili a vy se na ni nyní můžete podívat níže.

Downův syndrom

Downův syndrom patří mezi nejčastěji se vyskytující vrozené syndromy. Jedná se o genetickou poruchu, kterou způsobuje přítomnost celé třetí kopie 21. chromozomu nebo jeho části v lidském těle. Toto onemocnění je spojeno s opožděným tělesným růstem a obvykle se také u pacientů objevuje určitá forma mentálního postižení, kdy inteligence dospělého jedince odpovídá mentálním schopnostem osmiletého nebo devítiletého dítěte.

 

Fotografie: Freepik

Jak ovšem dokazují některé univerzity, objevují se i případy postižených, kteří byli schopni dokončit střední školu. Podle odborníků nám dosavadní medicína neumožňuje Downův syndrom nějak léčit, ovšem někdejší studie prokázaly, že vzděláváním a správnou péčí lze alespoň zlepšit kvalitu života postiženého. Průměrně se tento syndrom vyskytuje u každého sedmistého narozeného dítěte, a právě dvouletá Olivie je jedním z nich.

Dojemný dárek pro Olivii

Matka dvouleté Olivie se dlouho trápila tím, jak by své maličké dceři udělala radost a dala jí najevo, že není jiná, že také patří do společnosti, stejně jako ostatní děti. Jakmile ovšem viděla reklamu na panenku s Downovým syndromem, volba byla jasná. Tuto hračku si totiž zákazník mohl sám navrhnout tak, aby připomínala, koho si jen přeje. Je skvělé, že mnoho firem se rozhodlo ve své nabídce produktů reprezentovat rozmanitost naší společnosti.

Jakmile malá Olivie rozbalila svůj dárek, jako by se zastavil čas. Chvíli na panenku hleděla, byla dojatá, překvapená a hlavně již na první pohled bylo vidět, že se jí tento originální dárek naprosto líbí. Šťastná maminka Kimberly, která panenku navrhla, přiznala, že byla natolik dojatá, že se držela zuby nehty, aby ve videu nebylo, slyšet jak si poplakává. Na video se můžete podívat zde:

Zdroj: Youtube / Happily

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]