Odmítli ji zaměstnat jako pekařku. Teď dívka s Downovým syndromem prodává tisíce sušenek denně a sní o vlastním řetězci pekáren

Fotografie: Depositphotos

Ačkoliv splňovala podmínky a její schopnosti hodnotili jako bezvadné, prý se do pekárny „nehodila“. Dívka s Downovým syndromem se ale nevzdala a otevřela si konkurenční podnik.

Ne nadarmo se říká, že když se jedny dveře zavřou, otevřou se tím nové. Tehdy 26letá Collette Divitto se ucházela o práci v místní pekárně a i když jí na pohovoru řekli, že její schopnosti jsou skvělé, práci nakonec nedostala. Pravděpodobně to mělo co do činění s jejím genetickým postižením, narodila se totiž s Downovým syndromem. Collette se ale nevzdala a rozhodla se vypálit pekárně rybník. Založila si vlastní pekárnu na sušenky a denně dostává tisíce objednávek.

Nehodila se

Collette Divitto se střetla se smutnou realitou. Navzdory tomu, že jsou firmy a podniky motivovány k přijímání zaměstnanců s hendikepem, velmi často se tak neděje. Dívka, která se narodila s genetickou mutací, se naučila péct dokonalé sušenky. Poté, co dlouho sklízela za svůj um chválu, chtěla začít pracovat v místní cukrárně. Ta ji ale odmítla přijmout s tím, že se jim „nehodí“ do kolektivu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Collette Divitto (@colletteyscookies)

Zkusila se nechat zaměstnat ještě několikrát, pokaždé ale se stejným výsledkem. Proto se rozhodla, že tudy její cesta nepovede a založila si pekárnu vlastní. Začala péct sušenky a prodávat je v malém regálu v místním obchodě v Bostonu, který jediný o její práci projevil zájem. Zpočátku byly tržby sporadické. Rodiče Collett se však rozhodli říci její příběh světu a zaslali jej do místní redakci televize CBS Boston, která jej zveřejnila. Poté začalo opravdové šílenství.

Musela vyrobit 50 000 sušenek

Poptávka po Collettiných sušenkách dramaticky vzrostla. V jednu chvíli se sešly objednávky na padesát tisíc kousků, což dalece překračovalo dívčiny domácí možnosti. Ani tehdy se ale nevzdala a rozhodla se najmout své první zaměstnance. Od té doby produkuje tisíce sušenek denně. „Myslím, že všechna ta protivenství ji přiměla pomyslet si, ‚Asi jim ukážu‘,“ uvedla pro televizi CBS matka dívky, která se stala inspirací pro miliony dalších lidí s hendikepem.

Pokud existuje jediná věc nebo dar, který můžete svému dítěti dát, pak je to víra v sebe sama. Když se pro ni dveře zavřely, našla způsob, jak je obejít a našla jiné dveře, které byly otevřené,“ nešetří nadšením z podniku své dcery, která dlouho doma svým rodičům pekla neuvěřitelně lahodné sušenky, o nichž jí neustále říkali, že by je mohla prodávat. Collette nyní uvažuje, že svůj úspěšný byznys nechá rozrůst do obřích rozměrů. Sní totiž o tom, že si otevře síť pekáren po celých Spojených státech.

Zdroj: CBS Boston

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]