18letá studentka použila „peníze na vysokou školu“ k odkoupení restaurace, kde dříve umývala nádobí

Fotografie: Kamil Czaiński / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Příležitost zaklepe jen jednou a obvykle přijde, když to nejméně čekáte. Když se tedy tak stane, musíte přemýšlet a jednat rychle, abyste zajistili, že ji využijete a uplatníte svůj potenciál.

Samantha Frye začala pracovat v Rosalie’s Restaurant ve Strasburgu, Ohio, když jí bylo 16 let. Dva roky uplynuly a ona se rozhodla uskutečnit svůj podnikatelský záměr a restauraci, v níž pracovala jako dospívající, koupila. To samozřejmě stálo mnoho peněz, ale Sam poctivě pracovala, a to nejen v restauraci, ale i v kuchyni, včetně práce se svým otcem v další nedaleké restauraci.

Velice odvážný krok kupředu

Poté, co se během podzimního semestru zapsala na Ohio State University s plány na studium environmentálního inženýrství, zjistila nečekanou novinu. Majitelé Rosalie’s Restaurant totiž projevili zájem o prodej restaurace. To dokonale nahrálo instinktu mladé studentky. „Myslela jsem si, že tohle je možná něco, co budu chtít dělat. Řídit restauraci,“ řekla Sam pro média. Údajně měla dost úspor, jelikož si šetřila na vysokou školu. Po ukončení studia Sam zaplatila zálohu za restauraci a v dubnu ji převzala. Zmínila, že je to cesta, kterou si nikdy nepředstavovala, ale nyní se to stalo její hlavní prioritou.

Nese s sebou obrovské břemeno

Tento život je pro ni ale nový a má se stále co učit o podnikání, avšak věnuje tomu veškerou svoji píli. Pět dní v týdnu je v restauraci, a když má volno, spoustu času tráví přípravami na budoucí dny. Zbylé dva dny je v kanceláři a má schůzky s obchodními zástupci. Ve všem, co dělá, má plnou podporu svých blízkých, jelikož ví, že s sebou nese obrovské břemeno.

Rozhodně na to není sama

Bývalá majitelka restaurace ocenila a respektovala rozhodnutí mladé ženy, která je dokonalým příkladem ctižádostivé dámy, jež si jde za svými sny. Podporu v jejím novém úsilí projevili i její rodiče. Matka Sam řekla, že si pro svoji dceru takovou budoucnost nepředstavovala, ale nyní na ni nemůže být více hrdá. Dodala, že pracovala v restauračním průmyslu 22 let a ví, že před ní bude mnoho překážek a výzev. Je si ale zcela jistá, že to zvládne, jelikož má po ruce nespočet lidí, kteří budou ochotní jí v nesnázích pomoci.

Zdroj: Mypositiveoutlooks

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]