Vzácně postiženého pejska z útulku nikdo nechtěl adoptovat. Milující rodina mu poskytla dokonalý domov

Fotografie: Depositphotos

Příchod některých zvířátek na svět může také postihnout nějaká tragédie. Své o tom ví i tento pejsek, který naštěstí našel lásku a pochopení u této skvělé rodiny.

Spousta lidí se rozhodne pořídit si domácího mazlíčka. Někteří z nich za něj však nechtějí utrácet moc peněz, a tak hledají nějaká levnější řešení. Mezi takovými zvířaty se mohou najít i taková, která mají nějaké postižení. Ta pak bohužel často zůstávají odmítnutá a osamělá. Takto krutý osud naštěstí nepotkal tohoto pejska, kterého se ujala jedna moc hodná rodina.

Štěně bylo nalezeno

Jednoho dne bylo lidmi nalezeno malé a opuštěné štěně. Dle odhadu mu v té době byly maximálně 2 měsíce. Nálezci ho předali příslušným institucím, aby se o něj postaraly. Jelikož o pejska neměl dlouhou dobu nikdo zájem, nakonec skončil v útulku. Zde strávil velkou spoustu času, protože se ho nechtěl nikdo ujmout. Chvílemi už to vypadalo, že jeho příběh skončí velmi smutně.

Mělo vrozenou vadu

Jedním z hlavních důvodů, proč štěně z útulku nikdo nechtěl, byla jeho vrozená vada. Narodilo se totiž se zkrácenou páteří, což je vzácné onemocnění, které pejskovi způsobilo to, že vlastně nemá krk. Mnoha lidem tak tento pes přišel ošklivý, a tak se rozhodli si ho neadoptovat. Zvíře tak trávilo další dlouhé dny zavřené v útulku bez kontaktu s nějakým milujícím člověkem.

Rodina ho adoptovala

Po nějaké době však nastal v životě štěněte zásadní zvrat. Jedna rodina, která má moc ráda zvířata, se ho rozhodla adoptovat i přes jeho vadu. Tito lidé byli toho názoru, že i přes jeho handicap by absence radosti a lásky v jeho životě být neměla. Odvezli si ho tedy domů a okamžitě ho přijali za dalšího člena své veliké rodiny.

Hluché štěně z útulku dlouho nikdo nechtěl. Nakonec ho adoptoval hluchoněmý mladík a trénuje ho jedinečným způsobem

Pes se má dobře

Štěně také podstoupilo řadu různých operací, díky nimž je jeho život o něco jednodušší. Jeho handicap ho totiž limitoval ve spoustě běžných věcí, jako bylo třeba chození na záchod. Nyní tak může žít svůj život bez výraznějších komplikací a je členem rodiny, která má navíc další 3 psy. Mezi nimi je plnohodnotným členem smečky a dostává se mu lásky ze všech stran.

Zdroj: Inspired Stories

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]