Učitelka na základní škole vyhodila žáčkovi oběd, vedl ji k tomu skandální důvod. Matka zuří a vyhrožuje, že za to bude pykat

Fotografie: E4024 / Creative Commons / Attribution 2.0

Skupina rodičů se rozzuřila poté, co zjistila, že škola zabavila jejich dětem svačiny, protože nebyly dostatečně zdravé.

Na základní škole v Durhamu v kanadském Ontariu byla zavedena iniciativa zdravého stravování, v rámci níž se podávají pouze zdravé obědy a žáci jsou povzbuzováni k tomu, aby si nosili zdravé jídlo z domova. Ale malý čtyřletý chlapec byl za svůj „nezdravý“ oběd potrestán. Jeden z učitelů se rozhodl vyhodit celou krabičku s obědem, když v ní uviděl kousek banánového chleba s několika malými kousky čokolády. Chlapec byl rozrušený a začal plakat. Když pak přišel domů k matce, řekl jí, co se stalo. Matka Elaina Daoustová se rozzuřila, když jí syn řekl, že mu jídlo vyhodili.

Souhlasíte s naštvanou matkou?

Podle deníku The Star se matka Elaina Daoust rozzuřila, když jejímu synovi, žákovi mladší mateřské školy Romeo Dallaire Public School, bylo řečeno, že nesmí sníst kousek banánového chleba, který si přinesl do školy jako svačinu, protože obsahoval čokoládové lupínky. Místo banánového chleba mu bylo řečeno, aby snědl hroznové víno.

Matka uvedla, že se její syn domů vrátil s tabulkou, která obsahovala seznam nápadů na zdravé svačiny. Řekl matce, že o zdravých svačinkách mluvil s paní učitelkou. Učitelka rovněž po synovi matce poslala vzkaz o vhodném stravování dítěte. Matku toto chování skutečně rozlítilo, a to hned z několika důvodů. Tvrdí, že její syn je vybíravý v jídle a že mu koupila malé banánové chlebíčky, protože byly označeny jako bez ořechů a bezpečné pro školní děti. Není to tak, že by měl chipsy nebo čokoládovou tyčinku.

Školní rada to vidí jinak

Úředníci Durhamské katolické okresní školní rady říkají, že je rozdíl mezi lekcemi o zdravé výživě a tím, když dítěti řeknete, co může a nemůže jíst k obědu. „Nikde v našich pravidlech ani postupech není uvedeno, že by naši zaměstnanci směli žákovi odebrat jídlo,“ říká James MacKinnon, konzultant pro výuku a vzdělávání. MacKinnon dodal, že diskuse ve třídě o zdravé výživě jsou sice důležité, ale učitelé by neměli žáky vyčleňovat.

Fotografie: Freepik

Je na studentech, aby se o tyto informace podělili s rodiči, my je vzděláváme a propagujeme, ale neřešíme je v době svačiny,“ poznamenává. Ředitelka však vydala následující prohlášení: Chápeme, že se mohly vyskytnout určité problémy s ohledem na některé potraviny, které si studenti přinášejí ke svačinám a obědům, ale preference a výběr potravin zůstávají na studentech a rodičích, pokud nepředstavují nežádoucí alergické nebezpečí pro ostatní studenty.“

Podle agentury Associated Press se jedná o přetrvávající problém v této oblasti, kdy si rodiče stěžují, že jejich dětem byl zabaven oběd a byl nahrazen kouskem ovoce. Jedna matka uvedla, že jí připadá nezdravější, aby dítě nejedlo vůbec, než aby si dalo třeba müsli tyčinku s čokoládou. Co si o tom myslíte vy? Má podle vás škola právo zasahovat do stravování svých žáků, nebo se vám to zdá již za hranou?

Zdroj: The Star

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*