Sedmiměsíční Eliana byla při pobytu v jeslích pokousána. Při sledování kamerového záznamu matka plakala

Fotografie: Erik10 / Creative Commons / Attribution 2.0

Rodiče odvádí děti do školek a jeslí v plné důvěře, že o ně bude dobře postaráno. Stačí však chvilka nepozornosti a ani učitelka nezabrání katastrofě.

Incident se stal v zařízení pro malé děti v Montaně. Teprve sedmiměsíční holčičku tu velmi silně pokousalo jiné dítě. Skončila s hlubokými podlitinami na obličeji, než si toho učitelka všimla a zasáhla. Případ se stále vyšetřuje a někteří lidé dokonce požadují, aby tyto jesle úřady zavřely. Ředitelka však stojí za učitelkou, která prý zasáhla ihned, jak to bylo možné.

Obličej holčičky byl oteklý a pokousaný

Maminka Tracy Blinov jednoho dne obdržela telefonát od učitelky z jeslí, který nechce přijmout žádný rodič. Bylo jí oznámeno, že její teprve sedmiměsíční dcerka Eliana byla hrubě pokousaná jiným dítětem. Matka si okamžitě přijela dceru vyzvednout a požadovala, aby jí ukázali kamerové záznamy, protože chtěla vědět, jak se celý incident odehrál.

Malá Eliana po útoku dvouletého dítěte nedopadla zrovna dobře. Její obličej byl celý oteklý a plný otisků po zubech. Je jasné, že ji to muselo velmi bolet, a tak maminka nechápala, jak je možné, že nikdo nezasáhl. Z kamerových záznamů pak vyplynulo, že celý „útok“ trval pouhou minutu a půl. Druhé dítě se na Elianu vrhlo a začalo ji silně kousat do obličeje.

Matka zatajila vyloučení z jiného zařízení

Na záznamu nebyl slyšet zvuk, ale maminka jasně viděla, že již od první chvilky musela její dcerka hodně plakat. Učitelka, dle svých slov, přiběhla hned, jak uslyšela její pláč, a druhé dítě od Eliany odtrhla. Faktem je, že jedna z učitelek se nacházela mimo místnost, zatímco druhá se dívala do mobilního telefonu. Pláč dítěte tak nejspíš v první chvíli ignorovala a zareagovala později, než v případě, že by na děti skutečně dávala pozor.

Tracy je shovívavá a chápe, že malé děti se koušou a mohou si  i jinak ubližovat, ale toto na ni bylo moc. Navíc se ukázalo, že útočící dítě bylo v jeslích nové a jeho matka personálu zatajila, že ho z předchozího zařízení vyloučili právě proto, že kousalo jiné děti. Pokud by tuto informaci měli, dítě by do jeslí nepřijali.

Majitelka se omluvila a podnikla patřičné kroky

Elianě musel lékař preventivně předepsat antibiotika, protože podlitiny na jejím obličeji byly opravdu hluboké, a tak se obával, že by se mohly zanítit. Naštěstí neutrpěla žádné vážné následky a během několika dní jí z obličeje začaly mizet i ošklivé modřiny.

Fotografie: Freepik

Majitelka centra se pochopitelně omluvila. Řekla však, že podle kamerových záznamů její zaměstnankyně dělala, co mohla, a zakročila ihned, jak zaslechla Elianin pláč. Přesto uvedla, že se cítí hrozně a pracuje se svými zaměstnanci na tom, aby se už nikdy podobná situace neopakovala. Také oznámila, že budou navyšovat stavy personálu, aby bylo méně dětí na jednu učitelku.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*