Učitelka pracovala ve škole dlouhých 45 let. Když zemřela, přišel jejímu sousedovi dopis odhalující velké tajemství

Fotografie: Depositphotos

Učitelka pracovala ve škole celý svůj život. Žila skromně, neměla žádné děti a měla běžný plat pedagoga. Přesto školu po její smrti čekalo veliké překvapení.

Žena pracovala na stejné škole dlouhých 45 let. Svou práci ve škole milovala a všichni zase milovali ji, jak pedagogové, tak studenti. Dokonce i v době, kdy nastoupila do důchodu, chodila do školy vypomáhat. Když zemřela, nenašel by se nikdo, kdo by po ní netruchlil. Žena však měla po své smrti připravené veliké překvapení.

Žila skromným životem

Neměla rodinu a jen zřídka utrácela peníze za dovolenou a zábavu. Studenti pro ni znamenali opravdu všechno, a to se skutečně potvrdilo v roce 2011. Zemřela v říjnu 2011 ve věku 88 let a zpráva o jejím skonu byla přijata s velkým smutkem. Svůj život zasvětila učitelské profesi. I když začala nový život jako důchodkyně, byla neustále ve škole, aby si popovídala se svými bývalými kolegy, vypila s nimi šálek kávy a pozdravila své bývalé studenty.

Byla velmi štědrá a měla velké srdce

I v sousedství byla velmi oblíbená. Její soused o ní nemohl říct špatné slovo. „Byla velmi štědrá, milá a měla velké srdce,“ uvedl. Zdálo se, že je to úplně obyčejná dáma s naprosto běžným příjmem. Žila střídmým životem a nikdy nedělala nic zvláštního, jako je cestování nebo utrácení peněz za věci, které chtěla. Soused byl v šoku, když slyšel, že je ve skutečnosti multimilionářkou.

Fotografie: Pixabay

Zesnulá učitelka odkázala velké jmění

To, že měla žena skvělé vztahy se svými sousedy a školu skutečně milovala více než cokoli jiného, dokazuje její posmrtný odkaz. Soused obdržel dopis, kde stálo, že zdědil 8 milionů švédských korun, což je v přepočtu asi 17 900 000 korun českých. To stejné i škola, kde pracovala. Ředitel školy i ostatní pedagogové byli šokováni.

Škola se rozhodla, že tyto peníze budou využity jako přínos pro studenty. Vytvořili speciální fond pojmenovaný po učitelce, aby jí vzdali hold. Peníze budou použity na pomoc studentům se speciálními potřebami, aby se jim dostalo potřebné pomoci s dalším vzděláváním.

Zdroj: CNN

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]