Pravdivý dopis, který světu napsala matka šikanované holčičky vám vžene slzy do očí

Fotografie: Depositphotos

Přestože je šikana téměř všude kolem nás, odborníci stále neví, jak tento problém ze společnosti vymýtit. Tato matka se o to pokusila dopisem.

Šikana bohužel postihuje jak mnoho mladých lidí, tak i mnoho lidí ve starším věku. Většinou se s ní můžeme setkat v sociálním prostředí, jakou jsou například školy nebo firmy. Přestože je však tento styl ubližování téměř všude kolem nás, mnozí odborníci si stále neví rady, jak ji vymýtit. Matka této malé šikanované holčičky se proto rozhodla napsat do světa, co si o šikaně jako takové myslí, a proč by se lidé nad sebou měli zamyslet.

Šikana je mnohem nebezpečnější než dříve

Před několika desítkami let by dětem, které byly šikanovány, řekli odborníci, že se s tímto typem ubližování musí prostě samy vyrovnat, jelikož je to součást dospívání. Nyní je ovšem doba absolutně někde jinde, a nebezpečí přestavuje především kyber-šikana, která v některých případech vede děti dokonce k sebevraždám. A přestože se mnozí bojovníci za sociální spravedlnost snaží s tímto problémem bojovat, šikana není zdaleka ze společnosti vymýcena.

Fotografie: Freepik

Kritizovat, zesměšňovat, vysmívat se nebo dokonce zajít tak daleko, že člověk svou oběť psychicky týrá. S tím vším jste se pravděpodobně mohli setkat během let strávených ve školách, kde je tento typ ubližování běžný. V tomto věku jsou však lidé skutečně nevinní a snadno se nechají ovlivnit slovy a činy druhých. S jedním takovým případem se setkala maminka Nicole O’Sheaová, která napsala světu dopis o tom, jak se její devítiletá dcera stala obětí šikany.

Neuvěřitelný dopis

Je jí devět a už se učí, jaké to je, když jí nevlídnost světa zlomí srdce. Už ví, jaké to je, když její vrstevníci komentují její tělo, její tvář, její oblečení a její rodinu. Říkají jí, že je příliš hloupá, příliš tlustá, příliš ošklivá, příliš chudá, příliš nepořádná a mnoho dalšího. Děti ji mezi sebe nepřijali proto, že není dost oblíbená. Ta slova mě však nebolí, protože vím, že nejsou pravdivá. Co mě ale bolí, je to, jak ji ta slova zlomila. Ubíjí mě, jak věří ostatním namísto v své matky, člověku, který ji zná nejlépe.

Fotografie: Pixabay

A to je, přátelé, důvod, proč se musíme naučit mít rádi sami sebe. Jsou to právě naše děti, kdo nás upozorňuje předtím, že nemáme věřit tomu, co o nás říkají ostatní. A to navíc když nás ani neznají. Děti se k šikaně jen tak sami od sebe neuchýlí. Vždy je k tomu něco vede, a tím jsme právě my, dospělí lidé. Musíme se naučit mít sami sebe rádi a věnovat pozornost především našim nedostatkům, ne těm, které vidíme na ostatních. Nikdo a nic si nezaslouží, abychom se pro něj zbytečně trápili.

Fotografie: Pixabay

Pokud vás můj dopis nějakým způsobem zasáhl, vím, že je to proto, že si představujete své vlastní děti nebo dokonce sebe. Nejsme tu však už jenom pro sebe, ale pro naše děti. Musíme jim ukázat, že jsme tu proto, abychom v jejich srdcích pěstovali sebedůvěru a odolnost. Chci, abyste si představily tu malou ženu, kterou pomáháte formovat, a v duchu jí slíbili, že uděláte vše proto, aby se měla ráda taková, jaká je. Svět by byl mnohem lepším místem k životu, kdybychom dokázali šikanu jednou provždy vymýtit.

Zdroj: LoveWhatMatters

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]