Policista ukázal kritickou chybu, kterou drtivá většina lidí značně zvyšuje riziko dopravní nehody

Fotografie: Almanta / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Policista provedl malý experiment, který má lidem ukázat, jak může být pro řidiče obtížné vidět člověka na přechodu. Zkuste si ho také.

Na přechodech pro chodce mají podle zákona přednost chodci. Přesto stále dochází ke zbytečným nehodám, když řidič přednost chodci nedá. Jak však upozornil web Goniec, chodci mohou k nehodě významně přispět. Schválně si prohlédněte tuto fotografii a zkuste na ní najít malé dítě. Když ho nevidíte vy, řidič bude mít stejný problém.

Vzal syna k přechodu pro chodce

Mluvčí policie z polské Poznaně Andrzej Borowiak zveřejnil na síti X dvě fotografie, které pořídil jeden z dopravních policistů. Ten se rozhodl provést spolu se svým synem malý experiment, jenž má za cíl upozornit na nebezpečí na přechodech pro chodce. Cílem bylo, aby si především rodiče uvědomili, jak je důležité, aby jejich děti byly přijíždějícím řidičem dobře vidět.

Se synem se v podvečer vydal na blízký přechod pro chodce na dvouproudé silnici, kde pořídil dvě stejné fotografie. Na obou je vyfocen jeho syn Jaš. Většina lidí však není schopna na jedné z fotografií dítě rozpoznat. Pokud není chlapec vidět na fotografii, bude s tím mít velký problém i řidič přijíždějící k přechodu. Nepomůže ani to, že svítí pouliční lampy. Dítě v tmavé bundě, které navíc stojí vedle tmavého stromu, naprosto splývá s pozadím.

Její dcera se doslova podívala smrti do očí. Geniální a rychlá reakce matky obletěla celý internet

Jedna fotka vydá za tisíc slov

Pokud by z ničeho nic vystoupil chlapec ze stínu do vozovky, pro projíždějícího řidiče by byl jistě velkým překvapením a nemusel by zvládnout včas zastavit. Naproti tomu na druhé fotografií stojí chlapec na stejném místě. Na sobě však má reflexní vestu, díky níž je pro řidiče viditelný už z velké dálky. Někdy jedna fotografie řekne opravdu více než tisíc slov.

Mnoho lidí tak zůstalo opravdu překvapených, když viděli na vlastní oči, že fotka není žádným optickým klamem, ale pohybovat se za šera v tmavém oblečení u přechodu pro chodce může být opravdu nebezpečné. Mnozí rodiče napsali do komentářů, že dětem určitě pořídí reflexní vesty. I když mají chodci přednost, nikdy by neměli do vozovky vstupovat bez rozmyslu. Na SvětěKreativity se můžete podívat, jak problémy s přecházením vozovek vyřešili v Kanadě. Na řidiče tu čekal výklopný přechod pro chodce.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*