Žena zmeškala autobus. Naštěstí se našel dobrosrdečný cizinec, který situaci zachránil

Fotografie: ŠJů / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Metro, tramvaj nebo autobus. Všechny tyto dopravní prostředky mohou člověku i přes jeho nejlepší snahu ujet, a zkomplikovat mu tak průběh dne. Přesvědčila se o tom i obyvatelka polské Lodže.

Tato žena totiž autobus minula doslova o vteřiny, dveře se jí tak zavřely prakticky před nosem. Netrvalo však dlouho a situace se ubírala nečekaným směrem. A jak už to tak bývá, je z toho záznam. Ten se stal záhy hitem internetu, především pak sociálních sítí. Konkrétně k této situaci došlo na ulici Niciarniana. Ačkoli se jí podařilo doběhnout až ke dveřím a stisknout příslušné tlačítko, dovnitř se nedostala. Možná až příliš pečlivý řidič nechtěl ztrácet ani vteřinu.

Může se to stát každému

Jak je vidět na záznamu, ženu toto jeho počínání velmi dopálilo. V danou chvíli si však mohla leda bezmocně dupnout nohou. Čekání na další autobus pro ni nebylo nic příjemného. Jenže za autobusem samotným byl další řidič, který jí nečekaně nabídl odvoz. Dlouho nepřemýšlela a ochotně nastoupila k němu do vozu. Netrvalo dlouho a společně autobus předjeli a dle webu Fakt dojeli na další zastávku autobusu. Není třeba zdůrazňovat, že žena mnohokrát děkovala už za jízdy.

Záznam této situace se objevil na sociálních sítích a vyvolal celou řadu komentářů na adresu řidiče. Přirozeně pochvalných, protože něco takového se může stát každému. „Kdyby tak byl každý trochu laskavý jako tento pán. Jedním slovem bravo,“ shrnul chování šoféra jeden z komentujících. Pravda, řidiči mají s cestujícími kolikrát potíže, což už SvětKreativity.cz nejednou zmiňoval. Vnitřní případy pak bývají mnohem horší, protože například za jízdy není kam utéct. A není po ruce ani policie.

Problematika cestujících

Velmi nevybíravě řešil situaci například tento mladík, který ještě plivl na řidiče. „Někdy je to opravdu o nervy cestovat veřejnou dopravou, hlavně večer,“ vyjádřila se k situaci jedna z komentujících. „Potřebujeme takové srdce a charaktery, takových lidí je mezi námi zoufale málo,“ pokračují pochvalné komentáře k incidentu. Nejde přitom o žádná okázalá a velká gesta, jen o trochu ochoty a selského rozumu. Řidič si nejspíš ani nezajel a pomohl někomu dalšímu.

Invalida čekal na poslední autobus. Řidič však předvedl neomluvitelné chování, které pobouřilo cestující

Ne nadarmo se však říká, že trocha laskavosti ujde dlouhou cestu, jak jsme na SvetKreativity.cz psali. Člověk totiž nikdy neví, kdy se do podobné situace dostane on sám. Nemusíte věřit na osud, stačí, že karma je zdarma. Život totiž vždycky má nějaký smysl pro rovnováhu a trocha ochoty se vám později může velmi vyplatit. Dost možná vám pak v opravdu kritické situaci přihraje do cesty člověku, který bude mít podobný přístup jako vy.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]