Podvyživený pes přežil díky šťastné shodě náhod. Svému zachránci bude navždy vděčný

Fotografie: Depositphotos

Zachránci zvířat nebo útulky často zachraňují zvířátka, která jsou ve špatném stavu. Dávají jim druhou šanci na klidný a pohodový život.

Psí fenka z tohoto příběhu měla být utracená. Přežila. Krev ji daroval přátelský pejsek. Její život však fakticky zachránil útulek, který se stará o nemocná zvířata v nouzi. Tato slabá psí fenka byla dovedena do humanitní společnosti s tím, že je potřeba utratit. Zakladatelku společnosti však její příběh hluboce zasáhl a z toho důvodu se odhodlala k náročné léčbě.

Šance na přežití byly nízké

Tato malá fenka byla celá pokryta klíšťaty, byla hubená a smutná. V krvi neměla žádné krevní destičky. Její zachránci si nebyli vůbec jistí, zda svůj boj zvládne. Ale rozhodli se, že pro záchranu psího života udělají všechno, co budou umět. Výsledky krevních testů však hrály proti nim. Byly tak nízké, že je lékaři takřka nedokázali přečíst. Bylo jasné, že fenka potřebuje krevní transfuzi.

Fotografie: Pixabay

Naštěstí tu bylo řešení. Zvěrolékař měl své dva vlastní psí mazlíčky, kteří mohli fence darovat krev. Právě jeden z nich se nakonec stal dárcem krve. Několik dávek krve pak přivedlo fenku zpět k životu.

Veterináři tvrdí, že doslova viděli, jak se fence vrací zdravá barva do jejich dásní a také se začala objevovat chuť do života v jejich očích. Vše bylo na dobré cestě tohoto zanedbaného pejska zachránit.

Fotografie: Pexels

Dárce se stal hrdinou

Pro veterináře to byl velice zvláštní okamžik. V očích fenky byla vidět neskonalá vděčnost všem jejím zachráncům. Nejen pejskovi, který daroval svou krev, ale také lékařům, díky kterým se výměna krve mohla uskutečnit. Nejen veterináři, ale hlavně psí dárce se stal hrdinou. Příběh má šťastný konec.

Nejen, že to malá fenka přežila, ale také se dala dohromady se svoji vlastní matkou. Společnost totiž v kotcích shromáždila celkem pětadvacet psů, kteří byli nemocní a žili ve špatných podmínkách.

Fotografie: Pexels

Jedním z těchto psů byla i maminka malé zachráněné fenky. Poté, co byla psí maminka ošetřena proti klíšťatům se mohla shledat se svým malým štěňátkem. Zachráněná fenka nebyla jediná z vrhu. Jediná však přežila a mohla se těšit z přítomnosti své matky. Jejich zachránci jsou šťastní, že jsou obě fenky opět spolu, a že svůj život vybojovali. Pochopitelně by se to nepodařilo bez skvělé organizace.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Sky Sanctuary Rescue (@skysanctuaryrescue)

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]