Zázrak jménem citron! K čemu všemu ho můžeme využít?

Je to malé, žluté a plné vitamínu C. Mluvíme o citronu, známém pomocníku při chřipce a nachlazení. Věděli jste, že kromě léčby je vhodný i pro mnoho dalších věcí? Pojďme si říct, k čemu všemu ho lze využít.

V létě i v zimě!

Jak již bylo zmíněno, citron je v kombinaci s teplým čajem a medem tím nejlepším pomocníkem při nachlazení. Vitamin C, na který je opravdu bohatý, podporuje imunitní systém a pomáhá dezinfikovat dýchací cesty. V létě je potom skvělý v kombinaci s obyčejnou vodou. Někomu dělá problém dodržovat pitný režim, protože mu samotná voda nechutná. Zkuste si do sklenky dát plátek citrónu. Je to osvěžující nápoj v horkých letních dnech. Navíc jeho dalším plusem je, že dodá tělu energii.

Citron pro vaši krásu

Citron hraje roli nejen při léčbě chřipky. Dokáže nastartovat metabolismus a pomáhat tak při hubnutí. Možná to bude i tím, že po kyselé chuti, která je pro citron specifická, nebudete mít na sladké takovou chuť. A pokud nechcete hubnout, ale jen se zkrášlit, udělejte si z citronu pleťový peeling. Budete po něm mít pleť jemnou, vyčištěnou, a pokud máte problém s mastnou pletí, i s tím si citron hravě poradí. Stačí smíchat cukr krystal, kapku oleje a citronovou šťávu. Potom už jen masírujte vaši pleť. Nakonec ji vždy důkladně opláchněte vlažnou vodou.

Nejen pleť, ale i vlasy

Jak bylo již zmíněno, je vhodný pro péči o mastnou pleť. Navíc pomáhá i snižovat mastnotu vašich vlasů. Jak na to? Vlasy si umyjte šamponem a důkladně smyjte pěnu. Předem vymačkanou šťávu z jednoho citronu (můžou být i dva) poté vmasírujte ke kořínkům vlasů a nechte působit zhruba deset minut. Pak je důkladně opláchněte a můžete je znovu umýt šamponem. Opakovat to můžete jednou až dvakrát týdně. Vlasy budou méně mastné, svěží a lesklé.

Nehty a citron

Pokud máte lámavé, slabé nehty, kterým chcete dopřát posilující péči, stačí je potírat citronovou šťávou. Pokud u toho nechcete nic dělat, jen relaxovat, pak je jednodušší vymačkat jeden citron, přidat dvě lžíce teplé vody a nehty do této lázně ponořit. Mělo by stačit asi deset minut.

Citron je opravdu multifunkční a vhodný úplně pro všechny. Už jste vyzkoušeli některý z těchto tipů?

Obrázek: FreeDigitalPhotos

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]