Farmář nevěřil vlastním očím. Vysvětlení nálezu toho nejkurióznějšího vejce mu nahnalo husí kůži

Fotografie: Adoscam / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Na velmi nezvyklé vejce narazil jeden farmář, který šel sesbírat snesená vajíčka. Jedno z nich totiž zdaleka nevypadalo tak, jak by mělo. Něco takového ještě neviděl.

U snesených vajec se může objevovat celá řada odlišností. Některá mohou být větší, mají různé barvy nebo mohou obsahovat více než jeden žloutek. To, co však našel tento farmář ve svém kurníku, ho opravdu překvapilo. V životě nic podobného neviděl. Jak se může stát, že z kulatého vejce trčí něco, co vypadá jako „skořápkový ocas“?

Nevěřil vlastním očím, když vejce uviděl

Fotografie tohoto zvláštního vejce už obletěla celý internet. Něco takového se totiž jen tak nevidí. I zkušený farmář byl překvapený, když viděl, co jedna z jeho slepic snesla. Jak uvedl deník Webniusy, vejce mělo sice obvyklý tvar, ale z jednoho konce mu trčel dlouhý ocásek, který byl rovněž pokrytý skořápkou. Jak něco takového vůbec může vzniknout?

Jak uvedl web iFunny, ocas se vytvoří, když se vejce během snášení zasekne. Slepice se jej pak snaží vytlačit. Vejce tak nesnese dostatečně rychle, proto se k němu připojí hmota, jež by měla být základem pro skořápku dalšího vejce. Výsledkem je vejce, které skutečně působí velmi bizarně. Tento jev se může objevit především u mladých slepic, jež teprve začínají snášet.

Muž si koupil zdánlivě obyčejné plato vajec. Při smažení ho málem trefil šlak. Tohle našel uvnitř

U vajec se objevují ještě větší zvláštnosti

A není to jediná anomálie, se kterou se u vajec lze setkat. Mimořádně vzácná je také „vaječná matrjoška“, kdy po rozklepnutí vejce zjistíte, že obsahuje ještě jedno kompletní vejce. To rovněž obsahuje žloutek i bílek. Příčina tohoto jevu však zatím není zcela objasněna. I tady hraje roli to, že se vejce zasekne a začne se tvořit vejce další, které to nesnesené nakonec pohltí, vysvětluje CNET.

A není to zdaleka jediná věc, která vás u obyčejných vajec může překvapit. Na SvětěKreativity si můžete přečíst také o další „vaječné záhadě“, kdy si muž z obchodu přinesl neobyčejné plato vajec. Když totiž vejce začal rozklepávat, aby si připravil míchaná vajíčka, nevěřil vlastním očím. Pravděpodobnost něčeho takového je jako výhra ve Sportce.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*