Muž si koupil zdánlivě obyčejné plato vajec. Při smažení ho málem trefil šlak. Tohle našel uvnitř

Fotografie: Edithobayaa1 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Opravdu unikátní krabičku s deseti vejci si přinesl domů muž z jednoho velkého řetězce. Po rozklepnutí vajec na něj čekalo velké překvapení.

Vejce nemohou chybět v žádné kuchyni. Jsou zdrojem řady výživných látek a v podstatě se jedná o základní potravinu, která se dá využít k přípravě celé řady pokrmů. Málokdy je však člověk překvapen, když takové obyčejné vejce rozklepne. Tento muž si přinesl z obchodu skutečně unikátní krabičku. Pravděpodobnost, že se něco takového stane, je mizivá.

Vajíčka nakoupil v řetězci Aldi

Na SvětěKretivity jsme nedávno psali o manželském páru, který si koupil zdánlivě obyčejná vejce. Jaké však bylo jejich překvapení, když si je začali připravovat k snídani. Po rozklepnutí prvního vejce viděli, že obsahuje dva žloutky. To stejné se ukázalo i u druhého vejce. Ovšem největší překvapení na ně čekalo v tom třetím. Po jeho rozklepnutí se ukázalo, že obsahuje hned čtyři žloutky. Něco takového je mimořádně vzácné.

Po zveřejnění článku o tomto britském páru, který unikátní vejce nakoupil v obchodním řetězci Aldi, se redakci DerWesten ozval muž, který měl podobnou zkušenost. Krabičku s deseti vejci rovněž zakoupil v řetězci Aldi, ale nikoliv ve Velké Británii. Bylo to v německém městě Niebüll (Šlesvicko-Holštýnsko). I na něj čekalo velké překvapení, když si začal připravovat na pánvi volská oka.

Farmář nevěřil svým očím, když na poli našel vejce jako z hororového filmu. Snímky se šíří po internetu

Dědičná vada nebo hormonální nerovnováha

Postupně rozklepával jedno vejce za druhým a ve všech deseti byly místo jednoho žloutku hned dva. Jak uvádí web Slepičář, vejce se dvěma žloutky je přibližně jedno na tisíc běžných vajec. Jaká je však pravděpodobnost, že budete mít dvoužloutková vejce v celé krabičce? No rozhodně je něco takového mimořádně unikátní. Za dvoužloutkové vejce může buď dědičná vada u konkrétní slepice, nebo hormonální nerovnováha u mladých nosnic.

A není to jediná anomálie, se kterou se můžete u vajec setkat. Někteří lidé mají to štěstí, že narazí na vejce, které obsahuje další vejce. Je to tedy taková vaječná matrjoška. Příčinu tohoto jevu však zatím odborníci zcela neosvětlili. Z neznámého důvodu se ještě nesnesené vejce vrátí zpět do dělohy, kde je pokryto dalším obalem. Takové vejce je pak o dost větší než to běžné.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]