Nejoblíbenější svačinka v naší rodině. Dnes takto vaří málokdo – vychvalovaný recept na vaječný salát starý přes 110 let

Vajíčkovým salátem nikdy nikoho neurazíte, protože snad každému chutná. Připravte si ho na nějakou svačinku i vy.

Pokud vás nenapadá, co si připravit na svačinu a nebo večeři, nejspíš brouzdáte po internetu a hledáte nějaký dobrý recept. Ale dobrou zprávou je, že teď už nemusíte. Protože si můžete připravit skvělý vaječný salát, který je velmi jednoduchý a především také moc chutný. Opravdu ho vyzkoušejte, budete nadšení.

Co budete potřebovat

K přípravě vaječného salátu nebudete potřebovat moc ingrediencí, ale pokud budete chtít, tak si do něj můžete cokoliv přidat. Do toho úplně základního ale budete potřebovat pouze:

  • 3 vařená vejce
  • 2 tavené sýry
  • 100 g tvrdého sýra
  • majonéza
  • sůl a pepř
  • česnek podle chuti

Je to opravdu jednoduché

Nejprve si uvařte vejce a nechte je vychladnout. Nastrouhejte je na struhadle a společně s nimi nastrouhejte i tvrdý sýr. Poté už jen přidejte tavený sýr a přidejte majonézu dle vaší chuti. Aby byl salát chutnější, musí se vzít ta nejtučnější majonéza. Tento salát opravdu není dietní. Mnoho lidí takový salát nemá moc rádo, protože jim připadá jako kalorická bomba. Ale lidem, kteří kalorie neřeší, bude určitě moc chutnat.

Pokud chcete, můžete do tohoto salátu přidat nastrouhané máslo. Jeho jemná chuť se do něj bude dokonale hodit. Pokud ale čekáte nějakou návštěvu, udělejte raději všechny tři verze tohoto salátu. Jednu s tvrdým sýrem, druhou s taveným sýrem a třetí jen s vejcem, taveným sýrem a česnekem. Poté uvidíte, která verze vám bude chutnat nejvíce. Přejeme vám dobrou chuť!