Tento krabí salát překvapí každého hosta. Moje zmlsaná rodina se ho nemůže nabažit. Na stole je za 5 minut

Salát z krabích tyčinek

Tyčinky, které v obchodě koupíme jako krabí, se mezi lidmi neřadí mezi nejoblíbenější pochutiny. Dají se ale připravit tak, že na talíři překvapí.

Mnoho lidí nepovažuje složení krabích tyčinek za zdravé a dokonce podezírají jejich výrobce z toho, že nejsou doopravdy krabí. Nemusí tomu tak ale být u všech těchto produktů, některé krabí tyčinky jsou doopravdy plné masa a obsahují jen minimum dochucovadel a barviv. Je tedy zapotřebí v obchodě pečlivě vybírat, aby i výsledný salát, který z nich připravíme, překvapil.

Ingredience potřebné na přípravu krabího salátu:

  • 150 gramů krabích tyčinek
  • okurka
  • 4 vejce
  • 180 gramů kukuřice v plechovce
  • kopr
  • špetka soli
  • majonéza

Salát z krabích tyčinek

Hlavní ingrediencí salátu jsou tyčinky

Jak bylo zmíněno již v úvodu, výslednou chuť salátu velice ovlivní kvalita zvolených tyčinek. Krabí tyčinky opláchneme a nakrájíme na malé kostičky. Stejným způsobem si připravíme také okurku. Vejce uvaříme natvrdo, oloupeme je a nakrájíme na podobné kostičky, jako tyčinky a okurku. Všechny připravené ingredience vložíme do misky a promícháme.

jednoduchý salát

Tento lahodný salát žádná moje návštěva nezná. Ukázala mi ho kamarádka z Moravy. Na stole je za 5 minut

Salát z krabích tyčinek

Salát je rychlý, chutný a osvěžující

Jakmile máme suroviny promíchané, přidáme k nim také kukuřici. Kopr si nasekáme najemno a vložíme do misky k ostatním ingrediencím. Salát dochutíme solí a vše spojíme za pomoci majonézy. Díky tomuto jednoduchému postupu máme pokrm hotový za necelých 10 minut, dokáže nás ale velmi příjemně překvapit svou výslednou chutí. Před samotným servírováním je dobré jej nechat alespoň hodinu chladit v ledničce.

Salát z krabích tyčinek

Hodí se nejen jako příloha, ale také jako hlavní chod

Výhodou takto připraveného salátu je skutečnost, že jej můžeme použít různými způsoby. Pokud si k němu například vezmeme kus pečiva, může nám krabí salát posloužit jako studená večeře. Připravit jej ale můžeme jako součást občerstvení na různé večírky nebo oslavy, ostudu svojí hostitelce neudělá ale ani jako součást jednohubek.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]