Na narozeninovou oslavu autistického 3letého dítěte nikdo nepřišel. Policie ale situaci zachránila

Fotografie: Depositphotos

Pokud u sebe doma pořádáte večírek, je to poslední, co byste chtěli, aby vám na dveře klepala policie. Ale jedné matce to zlepšilo den.

Osmadvacetiletá Terra Hubbard pořádala začátkem měsíce narozeninovou oslavu pro svého syna se speciálními potřebami. Rozeslala 60 až 80 pozvánek a očekávala velkou účast. Myslela si, že její syn Brayden, kterému budou tři roky, bude mít skvělé narozeniny. Ale večer před oslavou začali lidé jeden po druhém účast odříkat. Matka měla za to, že skutečným důvodem je to, že Brayden je autista. Byla z toho dost na dně a připravená celou akci odvolat. Vše ale změnil anonymní telefonát na policejní oddělení.

Neobvyklý telefonát na policii

Yukon je předměstí Oklahoma City s přibližně 30 000 obyvateli a považuje se za jednu z nejbezpečnějších komunit v oblasti. Město je známé každoročním českým festivalem a tím, že je rodným městem ikony country hudby Gartha Brookse. Jednou policie přijala anonymní hovor na tísňovou linku. Volající řekla, že sice ví, že to není něco, co dělají každý den, ale doufala, že by se mohli zastavit a navštívit Braydenovu narozeninovou oslavu.

Kapitán poté v rozhovoru pro tisk uvedl, že jejich oddělení je orientováno na komunitu a na tento druh služby jsou hrdí. Vyměňují lidem žárovky, odemykají jim auta, když si v nich zabouchnou klíče, sundávají jim kočky ze stromů. Policisté se nicméně potřebovali ujistit, a tak se vydali k domu Hubbardových, kde viděli u vchodových dveří narozeninovou výzdobu.

Zaklepání na dveře

Pro mnoho lidí je nejhorší obavou, když jim na dveře zaklepe nevyžádaný policista. Když se policista přiblížil k Hubbardovým domovním dveřím, ujistil se, že ví, že se nejedná o žádný problém. Slyšel jsem, že se dnes koná oslava Braydenových narozenin,” řekl policista matce. Zeptal se, zda by se on a několik dalších policistů mohli akce zúčastnit. Matka zůstala jako opařená, nemohl uvěřit, že se něco takového děje.

Fotografie: Freepik

Výzva pro všechna auta

Na oddělení se střídaly směny. Ve dvě hodiny odpoledne nastupuje noční směna a na několik hodin se překrývá s denní směnou. Byla to klidná sobota. Policisté rozeslali výzvu všem ostatním, kteří by mohli přijít na narozeninovou oslavu. Poté se začali v doma jeden po druhém objevovat další, až byla celá místnost plná. Celkem jich bylo devět. Včetně celé večerní směny.

Chlapec a jeho auta

Brayden miluje auta – zejména postavičky ze stejnojmenných Disneyho filmů. Jeho maminka připravila spoustu dárků s tematikou „Cars“ a každému policistovi předala zabalený balíček ze stolu s dárky, aby ho předal Braydenovi. Braydenova slovní zásoba je omezená a tříletý chlapec se zpočátku styděl. Policisté se však nenechali odradit. Dokonce jej nechali sednout do svého policejního vozu. Brayden seděl na místě řidiče, mačkal různá tlačítka a žasl nad všemi zvuky, které auto vydávalo.

Nezapomenutelný den pro všechny

Přestože tam policisté byli jen necelou hodinu, zanechalo to podle mnohých z nich hluboký dojem.
„Bylo to skvělé. Je to zážitek, na který nikdy nezapomeneme,” řekl jeden. „Ve třech letech sice nevíte, jestli si to Brayden bude pamatovat, nebo ne, ale vždycky z toho bude mít fotky.”, dodal. Matka doufá, že tento okamžik v Braydenovi zanechá stejný dojem jako v ní.

„Udělali pro syna něco, co mě bude provázet po zbytek života,” řekla a zároveň se rozplakala. „Něco, o čem budu moci svému synovi vyprávět po zbytek jeho života.” Kapitán oddělení sice řekl, že to všechno k práci policisty patří, ale překvapilo ho, jak se příběh rozšířil po celém světě, ale zároveň hrdý na své kolegy. „Jsou to úžasní kluci, se kterými pracuji a pro které pracuji. A mám z toho opravdu dobrý pocit, že jsme se v tento den sešli a dokázali to.”, řekl.

Zdroj: CNN

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]