Hrdinský příběh učitele fyziky dokazuje, že lidskost ze světa ještě nevymizela. Neváhal riskovat svůj život pro záchranu tonoucího štěněte

Fotografie: Depositphotos

V životě nastanou chvíle, kdy není čas přemýšlet o možném nebezpečí a nezbývá nic jiného než jednat. Dory měla velké štěstí, že její hrdina byl nablízku.

Bohužel se v dnešním světě stále více setkáváme s lidmi, pro něž jsou nejdůležitější lidské hodnoty pouze materiální stránkou a na ostatní neberou žádné ohledy. Hodnota života je a měla by být pro všechny nejdůležitější ze všech. Ať už se jedná o život lidský nebo ten zvířecí. Zodpovědnost za život, který je doslova v jejich rukou, takovým lidem nic neříká a zbavit se němé tváře pro ně není složitým úkonem. Naštěstí snad stále na světě převládá většina lidí, kteří smýšlí opačně a klidně ohrozí svůj život, aby zachránili ten psí.

Osudové rozhodnutí jednat

Mladého učitele fyziky určitě ani ve snu nenapadlo, že se jeho volný den promění v záchrannou akci. Bryant Fritz vyrazil ráno rybařit přesně tak, jak byl zvyklý, na jeho oblíbené místo k jezeru Kaufman v Illinois. Měl to být den odpočinku, kdy se chtěl oddávat relaxaci a načerpat novou energii pro následující týden. Pohodlně se usadil, nahodil pruty a užíval si chvíle klidu. Toto místo měl moc rád a s oblibou pozoroval okolí i hladinu jezera. Najednou nemohl uvěřit svým očím.

Fotografie: Freepik

Kousek od něj se v ledové vodě objevila klec, ve které se strachy krčil vyděšený pes. Hlavu měl zvednutou do výšky, aby se nepotopil, a Bryant pochopil, že jde o každou vteřinu. Klec se rychle potápěla a on se musel rozhodnout jednat.

V tu chvíli nepřemýšlel nad tím, jak moc je voda ledová, a skočil do ní, aby malému psímu kamarádovi pomohl. Vytáhl klec na břeh a rychle si prohlédl bezbranné zvíře, které jasně jevilo známky podchlazení a špatného zacházení. Uvědomil si, že se štěně v ledové vodě neobjevilo náhodou.

Fotografie: Pixabay

Psí kamarádka Dory

Ihned kontaktoval veterináře a sdělil mu všechny informace, které mohl poskytnout. Štěně se třáslo natolik, že mladý profesor neváhal a po cestě koupil teplou deku, do níž malého psíka zabalil. Zatímco bylo štěně v rukou veterináře, zavolal Bryant své přítelkyni a rozhodli se pro adopci, pokud to psí kamarád přežije.

Štěně naštěstí reagovalo na veterinární léčbu výborně a zanedlouho se uzdravilo. Mladý profesor s přítelkyní malou fenku adoptovali a pojmenovali ji Dory.

Fotografie: Pixabay

Hrdinský příběh se ihned dostal přes média a sociální sítě do světa a mladý pár byl pozván do nejsledovanější show ve Spojených státech. Dory je doprovázela a Bryant sdílel svůj příběh před zraky milionu diváků. V klidném okamžiku po ukončení show poklekl před svou přítelkyní a požádal ji o ruku. Ta dojatě souhlasila a nadšený nebyl pouze jásající sál, ale i malá Dory, která konečně získala svou rodinu.

Zdroj: YouTube / WCIA News

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]