Lékaři obdivují chlapce, který zemřel na rakovinu. Pro to co udělal před svou smrtí, se z něj stal hrdina

Fotografie: Freepik

V čínské provincii Guangdong žilo dítě, jedenáctiletý chlapec Liang Yaoyi. Tento chlapec byl neobyčejný. Toužil stát se superhrdinou, aby mohl zachraňovat lidi, kteří potřebují pomoc – na tom by ale ještě nebylo nic zvláštního. Spousta dětí touží po superschopnostech a kupují si komiksy. V příběhu tohoto chlapce ale figuruje ještě něco dalšího.

Zákeřná choroba

Liang už od svých devíti let bojoval s velmi zákeřnou chorobou – měl rakovinu mozku. Operace ani žádná léčba nedokázaly nádor eliminovat. Jak se blížil chlapcův konec, poprosil Liang svou matku, aby se rozhodla darovat jeho orgány.

Fotografie: Freepik

Věděl totiž, že jeho orgány mohou zachránit životy dalších dětí. S největší pravděpodobností se o této skutečnosti dozvěděl ve škole. Své matce řekl:

  • „Viděl jsem spoustu lidí dělat dobré skutky.“
  • „Myslím, že jsou skvělí.“
  • „Také chci být skvělý.“

Podařilo se mu zachránit jiné

Liang zemřel 6. června a lékaři mu odebrali játra a ledviny. Tyto orgány byly úspěšně transplantovány těm, kteří jej potřebovali. A Liang si tak splnil své přání – podařilo se mu zachránit jiné děti.

Všichni lékaři byly chlapcem naprosto dojatí a obdivovali jeho odvahu a obětavost. Někdo pořídil Liangovu fotografii – lékaři mu třikrát tleskali, čímž mu projevili maximální úctu. Liang určitě zemřel jako hrdina a bude i nadále žít prostřednictvím orgánů, které dokázal obětovat.

Jaká je potřeba krve?

Statistiky ukazují, že např. ve Spojených státech je zapotřebí krve pro někoho každé dvě sekundy. Ke splnění této potřeby je zapotřebí 41 000 darů každý den. Více než 30 milionů krevních složek se každoročně používá z různých důvodů, včetně těch, kteří podstupují chemoterapii, pacientů s anémií a těch, kteří utrpěli zranění, jako je autonehoda.

Fotografie: Freepik

Jaká je potřeba kostní dřeně?

V USA se denně provádí přibližně 49 transplantací kostní dřeně, ale to nestačí k uspokojení poptávky. Šest lidí umírá každou hodinu na rakovinu krve a někdo další je diagnostikován každé čtyři minuty.

Fotografie: Freepik

Jaká je potřeba orgánů?

Více než 100 000 lidí je v současné době na seznamu čekajících na přijetí darovaných orgánů ve Spojených státech. Osmnáct lidí umírá každý den, zatímco marně čekají na život zachraňující telefonní hovor, který nikdy nepřijde. Každých deset minut se do seznamu přidává další jméno.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]