Holčičce s rakovinou pomohl vlastní bratr. Když její život visel na vlásku, přispěchal na pomoc

Fotografie: Depositphotos

Nemoc v rodině představuje vždycky zátěž pro všechny členy. O to více, když se jedná o těžkou diagnózu, kterou trpí malé dítě.

Udržet rodinu pohromadě i přes složitou životní situaci, jakou je ortel těžko vyléčitelné nemoci, vyžaduje mnoho úsilí. Mladým rodičům se třemi dětmi se ale povedlo více než to, dokázali totiž vytvořit mezi svými dětmi silné pouto.

Diagnóza jim změnila život

Mladá rodina se třemi dětmi si žila šťastným, všedním životem. Svět se jí ale převrátil vzhůru nohama ve chvíli, kdy nejmladší dceři Josie byla diagnostikovaná rakovina. Nemoc dítěte vždycky představuje zásah nejen pro rodiče a dítě samotné, ale také pro jeho sourozence. Čeká je cestování po nemocnicích, odloučení od rodiny a přátel. Právě to většinou nemocné děti podle portálu ŠanceDětem trápí nejvíce.

Statečná bojovnice Josie se přes svůj nízký věk nevzdala. V rámci léčby přišla o všechny vlasy a hodně času strávila na nemocničním lůžku. Její rodina jí ale byla oporou. Rodiče i oba její starší sourozenci – bratr Caden a sestra Kinley – s ní trávili maximum možného času. Po více než dvou letech boje pak pro rodinu svitla naděje v podobě nalezení vhodného dárce kmenových buněk. A kde začít hledat nejdříve než v rámci rodiny?

Ve 20. týdnu těhotenství přišla zdrcující komplikace. To, co dokázala, přepsalo poznatky medicíny

Rodina nade všechno

Lékaři otestovali oba Josiiny sourozence, aby našli dárce se shodnými znaky, přičemž rodiče se rozhodli dětem výsledky oznámit sami formou hry. Aby děti zbytečně nezatěžovali detaily, pojali oznámení ve stylu „Kdo by chtěl mít s Josie perfektní shodu?“. Přestože pomoci toužily obě děti, více aktivity projevil Caden, když se přihlásil. A rodiče mu následně skutečně potvrdili, že je to právě on, kdo Josie pomůže, jak uvádí web TWN.

Chvilkové překvapení vystřídá bezprostřední štěstí – Caden pláče dojetím, že své nemocné sestřičce může zachránit život. Jeho nádhernou reakci na celou situaci zachytili rodiče na video, díky čemuž se krátce nato stala doslova virální. Kromě Cadena ale oslavovala i Kinley, která se nemohla dočkat, až bude její sestra v pořádku. K operaci mělo dojít na konci ledna. Podobně silný příběh si můžete přečíst i o dívce, která bojovala s rakovinou, o níž jsme psali na SvětKreativity.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]