Nemocná žena byla poslána na pohotovost. Personál kvůli své fatální chybě zapříčinil to nejhorší

Fotografie: Wikipedienemcl / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Ženu poslala do nemocnice lékařka z kliniky. Podle příbuzných si jí však na pohotovosti nikdo nevšímal. Když se k ní příbuzní po dvou hodinách dostali, zjistili, že nežije.

Právě probíhá vyšetřování šokujícího případu, který se odehrál v nemocnici v polském Wałbrzychu, jak informoval deník Fakt. Pacientka, které sanitku zavolala lékařka na klinice, byla převezena na pohotovost. Když ji příbuzná přišla o dvě hodiny později zkontrolovat, žena už byla po smrti. Podle výpovědi rodinných příslušníků ji nikdo nevyšetřil, ačkoliv přijela se zprávou od lékařky, jež diagnostikovala selhávání oběhu a ledvin.

Na pohotovost byla odeslána lékařkou

V pondělí 13. května byla paní Jadwiga odeslána svou lékařkou na pohotovost do nemocnice ve Wałbrzychu. Příbuzným vysvětlila, že babička potřebuje do nemocnice, aby ji napojili na monitory a poskytli jí pomoc, protože jí selhává oběh a ledviny. Vnuk s manželkou pak následovali sanitku do nemocnice. Oba se shodli, že tou dobou byla babička při plném vědomí a komunikovala. Na pohotovost ji přivezli na vozíku.

„Zůstali jsme v čekárně, protože nám řekli, abychom tam počkali, a babička šla dál na chodbu, je tam pravděpodobně segregační prostor. Když ji tam přivezli, nechali ji tam a nikdo se o ni nestaral. O dvě hodiny později moje žena řekla, že využije chvíle, kdy někdo vchází nebo odchází, a zkontroluje babičku, jestli něco nepotřebuje,“ líčí pro GazetaWroclawska pan Krzysztof, vnuk paní Jadwigy.

svatba

Zdánlivě dokonalá svatba předčila všechna očekávání. Ženich s bolestivou nemocí dojal nevěstu

Lékaři už jen mohli konstatovat smrt

Jeho manželka Agnieszka se tedy dostala k babičce. Nejprve si myslela, že spí. Pak si však uvědomila, že tady není něco v pořádku, a začala volat o pomoc. Sestra přiběhla a změřila tep, pak smutně zavrtěla hlavou. Doktor rovněž zkontroloval puls a odešel. „Ležela přesně na stejném místě, kam ji přinesli, ve stejné poloze, začala jsem křičet a volat na všechny. Byla jsem v šoku,“ cituje Agnieszku deník Fakt.

čekárna
Fotografie: Freepik

Šokovaná rodina informovala o případu policii. Ta kontaktovala prokuraturu ve Wałbrzychu. Stále probíhá vyšetřování tohoto tragického případu a čeká se na výsledky pitvy. Nemocnice se po dobu vyšetřování k případu nevyjadřuje, ale potvrdila, že žena byla přivezena v terminálním stavu a byla diagnostikována. Na SvětěKreativity jsme nedávno informovali o obdobném případu, který se odehrál v Kanadě. Tehdy 37letá žena zemřela po sedmi hodinách na pohotovosti. Trpěla silnými bolestmi břicha, ale nikdo si jí nevšímal.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*