37letá matka tří dětí zemřela na pohotovosti. Její smrt rozvířila debatu

Fotografie: Depositphotos

Tragická událost změnila život jedné rodiny. Mladá žena zemřela na Nový rok na pohotovosti. Přes silné bolesti ji nikdo nevyšetřil celých 7 hodin.

Zdrcený manžel vylíčil celou tragickou událost a vystoupil v mnoha médiích. Se svojí ženou čekal celých sedm hodin na vyšetření na místní pohotovosti. Pozornosti se jeho ženě dostalo až ve chvíli, kdy už jí nebylo pomoci a lékaři už pro ni nemohli nic udělat. Případ převzala všechna kanadská média a ptají se, jak je něco takového možné?

Už od rána měla bolesti břicha

Allison Holthoffová byla 37 letá matka tří dětí. Manželé žili v kanadské provincii Nové Skotsko. Až do Nového roku byli spokojenou rodinou. Allison velmi ráda jezdila na koních a také byla členkou místního dobrovolného sboru hasičů. Na zdravotní obtíže si stěžovala již od září, kdy spadla z koně a od té doby trpěla občasnými bolestmi břicha.

31. prosince však vše nabralo rychlý spád. Po ranní sprše si Allison začala stěžovat na silné bolesti břicha. Její zdravotní stav se neustále zhoršoval, až se její manžel Gunther rozhodl vzít ji na pohotovost do města Amherst. Z auta ji už musel donést na zádech, protože nedokázala chodit. Dostala invalidní vozík, ale i na něm se jí těžko sedělo. To bylo v 11:00 dopoledne.

Myslím, že umírám

U příjmu řekl Gunter sestře, že jeho žena má velké bolesti, které se neustále zhoršují. Sestry odebraly Allison krev a moč a daly jim pokyn, ať čekají v čekárně. Brzy však byli bolesti tak silné, že Allison musela ležet na zemi stočená do klubíčka. Muži z nemocniční ochranky jí přinesli deky na přikrytí a pohár vody. Lékařský personál si však jeho ženy nevšímal.

„Myslím, že umírám. Nenech mě tady zemřít,“ stěžovala si Allison manželovi. Ten byl asi pětkrát na ošetřovně a snažil se lékaře přimět, aby věnovali jeho ženě pozornost, protože je jí stále hůř. Až v 15:00 je konečně vzali na vyšetření, kde odebrali Allison další vzorky krve. Ptali se manžela jestli jeho žena nebere drogy a poté je opět nechali čekat další tři hodiny.

Allison se zastavilo srdce

To už Allison křičela bolestí a prosila o pomoc. Sestra zjistila, že má slabý puls a nízký krevní tlak. Oči se Allison začali protáčet a zdálo se, že upadá do bezvědomí. V tuto chvíli začali všichni kolem Allison běhat. Dostala nitrožilní výživu, léky proti bolesti. Podstoupila rentgen a EKG. „Nemůžu dýchat. Mám bolesti. Nehýbej se mnou,“ řekla manželovi a znova zavrátila oči. Zastavilo se jí srdce. Byl vyvolán Modrý kód a lékaři ji třikrát resuscitovali.

Z vyšetření vyplynulo, že Allison má vnitřní krvácení, ale jeho zdroj nedokázali určit. Bohužel Allison byla v tak špatném stavu, že téměř nebyla šance, že by operaci přežila. Oficiálně byla prohlášena za mrtvou ve 23:30, tedy 12 hodin poté, co přijeli na pohotovost. Tato tragická událost a to, že čekala dlouhé hodiny na pomoc, rozvířila v kanadských médiích debatu o úrovni jejich zdravotnického systému.

Situace v nemocnicích je podle některých zoufalá

Gunther je přesvědčen, že byla zanedbána lékařská péče a jeho ženě se začali zdravotníci věnovat až ve chvíli, kdy už pro ni nebyla naděje na záchranu. Tato novoroční událost ukázala, jak jsou kanadské nemocnice přeplněné a chybí jim personál. Mnozí lidé apelují na politiky, aby zoufalou situaci začali řešit. I statistiky ukazují, že za poslední dva roky významně vzrostly počty lidí, kteří zemřeli přímo na pohotovosti.

Zdroj: New York Post