Smutný mladík věřil na zázraky celých 15 let. Stalo se mu totiž něco, co snad ani nelze popsat slovy. Dlouhé čekání se mu ale vyplatilo

Fotografie: Freepik

Když byl chlapec ještě batole, jeho rodinu postihla hrozivá tragédie. Po dlouhých letech se však společně s jeho matkou dočkal zázraku.

Když se muž stane vojákem, začíná primárně sloužit svojí zemi. Plní nejrůznější úkoly a nehledí na to, zda jsou či nejsou bezpečné. V některých případech se bohužel takové úkoly stávají vojákům osudnými.

Když bylo Justinu Rozierovi pouhých 9 měsíců, jeho otec – voják – zemřel během mise v Iráku (rok 2003). Protože rodina byla na jeho příjmu závislá, mladá vdova se tehdy nevyhla rozprodeji některého majetku. Jak čas plynul, Justin rostl a stále více toužil po svém otci. Pak se stal zázrak.

Fotografie: Pexels

Nekonečná cesta za splněním dlouholetého snu

Jak Justin rostl, začal si uvědomovat, že mu v životě něco chybí. Ačkoliv se jeho matka Jessica snažila, jak mohla, otce nahradit nedokázala. Dovolila synovi alespoň sbírat otcovy psí známky, fotografie a další cennosti.

Nicméně touha spojit se s člověkem, který již dávno není mezi živými, v mladém chlapci sílila. Jednoho dne ovšem přišel na to, po čem doopravdy touží. Chtěl by vlastnit otcovu největší cennost – jeho automobil Toyota Celica z roku 1999.

Fotografie: Freepik

Ve skutečnosti by se spokojil s jakýmkoliv automobilem, který jeho otec kdy vlastnil, avšak ani on, ani jeho matka nedokázali přijít na jejich názvy. Protože Jessica svého syna velmi miluje a milovala i svého zesnulého manžela, rozhodla se jednat. Protože, dle svých slov, již viděla zázraky, které se díky sociálním sítím dějí, rozhodla se nahrát prosbu s několika fotografiemi na sociální síť Facebook. Nikdo neví, jak je to možné, ale úpěnlivá prosba doputovala z obce Moore v Texasu až do Utahu do obce Pleasant Grove.

Cesta dlouhá neuvěřitelných 2 128 kilometrů

Obě obce dělí vzdálenost 2 128 kilometrů a kdyby člověk volil k přejezdu mezi nimi osobní automobil, cesta by mu trvala téměř 21 hodin čistého času bez přestávky. Přesto se nějakým způsobem zpráva s prosbou dostala od Jessicy až ke Kylu Foxovi, který se rozhodl, že mladému Justinovi přání splní. Kyle uspořádal společně s dalšími místními obyvateli sbírku, ve které vybral dostatečný obnos na nákup vozu. A aby toho nebylo málo, sehnal i dobrovolníky, kteří vůz opravili a zprovozuschopnili.

Fotografie: ArtisticThought / Creative Commons / CC BY-SA

Celá akce probíhala bez Justinova vědomí. Vše se ovšem změnilo na mladíkovy patnácté narozeniny. V jednu chvíli ho matka „vyhnala“ před dům, kde se postavil a netušil, co přijde. Jakmile uviděl po příjezdové cestě uhánět automobil svého otce, začaly ho ovládat emoce. V momentě, kdy si do vozu sedl, byl tak rozrušený, že nemohl ani mluvit. Tento zázrak pro něj znamenal velmi mnoho, stejně jako pro jeho matku. On se mohl (alespoň částečně) propojit se zesnulým otcem, ona mohla uzavřít minulost, na niž nedokázala zapomenout.

Zdroj: UberAlles, Youtube / Funny Moments

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]