Zoufalá klisna přiběhne ve stresu bez hříběte. Pak farmář zaslechne podivné zvuky vycházející z díry v zemi

Fotografie: Depositphotos

Každá matka instinktivně chrání své dítě. Stejně jako tato klisna, jejíž čerstvě narozené hříbě spadlo do úzké díry po mraveništi.

Neuvěřitelně nešťastná náhoda se stala na jedné farmě, kde se zabývají chovem koní. Ještě předchozí den březí klisna přiběhla k farmáři, který ihned poznal, že musela již někde porodit. Hříbě však nebylo nikde na dohled, přičemž klisna by ho jen tak neopustila. Co se s ním tedy stalo a přežilo vůbec porod?

Nervózní klisna přiběhla pro pomoc

Farmář, jenž chová několik koní na své farmě, se těšil na nový přírůstek do stáda. Jedna z klisen byla březí a její termín porodu se rychle blížil. Jednoho rána však přiběhla vyděšená klisna k farmáři, když ráno obhlížel svou farmu. Chovala se doslova šíleně a evidentně se snažila na něco upozornit. Muž s kolegou se tedy vydali směrem, kam běžela.

Hříbě musela klisna zřejmě porodit někdy během noci, jenže nikde nově narozené mládě neviděli. Rozhlíželi se do všech stran, ale po hříběti nebylo ani památky. Jakmile však procházeli loukou, zaslechli zvláštní zvuky. Až po nějaké chvíli identifikovali místo, odkud podivný zvuk vychází. Našli hříbě v situaci, která by si nezadala s noční můrou.

Zdálo se nemožné, aby se do tak úzkého otvoru vešlo

V zemi se nacházela malá kulatá díra po mraveništi. Půda kolem byla díky jejich práci prokypřená a čerstvě narozené hříbě do ní úplně zapadlo. Na první pohled se zdálo, že se zvíře nemůže do tak malého prostoru ani dostat. Skutečně tam však spadlo a bylo uvězněné pod povrchem země. Naštěstí se neudusilo a vydávalo ustrašené zvuky.

Fotografie: Freepik

Majitel ihned zahájil záchrannou akci a pomocí motyky začal odkopávat hlínu v okolí otvoru. Musel si počínat opatrně, aby čerstvé mládě nechtěně nezranil. Když se mu podařilo vykopat okolo větší prostor, druhý muž začal hříbě tahat z díry ven. Po chvíli se konečně zadařilo. Mládě bylo sice zmatené, ale ihned se postavilo na nohy a zjevně neutrpělo žádnou větší újmu.

Spokojená klisna se začala věnovat svým povinnostem

V dalším záběru už vidíte klisnu, jak nalezené hříbě očichává a již s klidem se věnuje mateřským povinnostem. Vysílené hříbě se hned vrhá po mlíčku, aby doplnilo ztracenou energii. Jak se mládě do úzké díry dostalo, to už se nikdy nedozvíme. Možná si klisna zvolila pro porod pouze nešťastné místo, nebo hříbě během prvních nejistých krůčku narazilo na otvor v zemi. Celá událost bude hříbátko provázet životem, dostalo totiž jméno Ant, tedy mravenec. Na celou neobvyklou záchranu se můžete podívat ve videu.

Zdroj: Newsner