Farmář myslel, že našel 4 obyčejná opuštěná koťata. Díky tomuto detailu zjistil, že se pekelně spletl

Fotografie: Paulius Malinovskis / Creative Commons / Attribution 2.0

Jejich matka je buď opustila, nebo zemřela. Čtyři koťata tak potřebovala pomoc, aby přežila. Farmář se tohoto úkolu zhostil, přitom ještě netušil, jakou vzácnost zachraňuje.

Deník Newly přinesl zprávu o velmi neobvyklých koťatech, která se narodila ve stodole jednoho ruského farmáře. Jejich maminka však nikde poblíž nebyla, a muž tak věděl, že se o ně musí nějak postarat. Když jedno z nich vzal, připadalo mu, že kotě nevypadá jako běžná kočka. Začal tedy trochu pátrat po internetu a nakonec se spojil s ochránci zvířat. Ti celou záhadu vyřešili.

Koťata mu připadala zvláštní, nebyly to obyčejné kočky

Farmář po nalezení neobvyklých koťat kontaktoval záchrannou stanici Daursky a ti ho požádali, aby k nim koťata přivezl. Zkušení ochránci zvířat hned poznali, že k nim přišla mimořádně vzácná koťata. Jednalo se o divoký druh kočky manul, známé také jako Pallasova kočka, jejímž domovem je střední Asie.

Velikost mají přibližně stejnou jako běžná kočka, jejich srst je však velmi hustá, a tak působí robustnějším dojmem. Mají kratší nohy a také roztomile zploštělý obličej, zorničky se jim stahují do kulatého tvaru. Toto plemeno je velmi vzácné a ve volné přírodě už jich mnoho nežije. Před ochránci zvířat tak stál ještě důležitější úkol. Museli zvládnout koťata odchovat a poté je vypustit do volné přírody.

Pouliční pes

Pes strávil připoutaný řetězem 8 let. Na přežití mu dávali 2% šanci. Jeho osvobození bylo dojemné

Naštěstí se koťat ujaly dvě kočky

Koťata ještě potřebovala mléko. Na stanici byly dvě kočky, které se nakonec malých uzlíčků ujaly a dokázaly je kojit, dokud koťata nezesílila. Jak uvedl web AnimalChannel, po nějaké době se museli pracovníci s odrostlými koťaty rozloučit. I když si je tu všichni zamilovali, pořád to byla divoká zvířata, jež bylo potřeba vrátit do jejich přirozeného prostředí.

Zpočátku se kočkám dařilo velmi dobře, ale první zima se ukázala jako mimořádně těžká. Kočky výrazně zhubly, protože si nebyly schopné opatřit samy dostatek potravy. Pracovníci záchranné stanice se tak rozhodli, že je během krutých zim nechají na stanici, a jakmile to počasí dovolí, opět je vypustí. Od té doby se těmto divokým kočkám daří dobře. Na SvětěKreativity si také můžete přečíst o tom, jak muž zachránil 3 zmrzlé chlupaté uzlíčky.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]