Vnuk křičí o pomoc: Dědeček neváhá a udělá nemožné, Češi mu tleskají

muž starší
Fotografie: Pexels

O tom, že prarodiče svá vnoučata milují, není pochyb.  Mnohdy jim ale v aktivitách s nimi brání vyšší věk a tělesná omezení. Starší Číňan je ale důkazem, že člověk zvládne i nemožné.

Video postaršího muže, který zachraňuje svého vnuka, se během chvíle stalo virálním. Nezvyklou situaci zachytila bezpečnostní kamera na domě a čin tohoto pána je označován přímo za hrdinský. I přesto, že je na videu zřejmé, že má muž zdravotní potíže, v nebezpečné situaci ani na vteřinu nezaváhal.

Obvykle vypadající situace se během vteřiny změnila v katastrofu

Zpočátku na videu není vidět nic, co by mělo někoho znepokojovat. Zachycuje postaršího muže, jak pracuje na příjezdové cestě u svého domu. V jeho pozadí si spolu hrají jeho vnoučata, celá situace tedy na první pohled vypadá idylicky. Klidný den ale vyruší náhlý křik a volání o pomoc.

Z videa je jasně zřetelné, že muž ani na chvíli neváhá a rozběhne se za místem, odkud se ozývá volání o pomoc. To, co je ale na videu vidět, je skutečnost, že muž viditelně kulhá a má problémy s chůzí. Ani tato skutečnost mu ale nebrání v tom, aby se do svého běhu pokusil dát veškeré zbytky sil. Volání o pomoc, které vychází z úst jeho vnuka, je pro něho důležitější než bolest.

Kuchař z restaurace neohroženě skočil do vody, aby zachránil tonoucího řidiče uvězněného v autě

Hrdinský čin, který by měl být příkladem pro všechny

Muž se bez váhání vrhne za vnukem do nedalekého rybníka, ve kterém se topí jeho teprve roční vnučka. Na břehu vidíme sourozence, který neustále pláče a prosí svého dědečka o pomoc. I přesto, že se staršímu muži podaří dívku zachytit, z videa je jasné, že i jemu samotnému dělá problém se ve vodě udržet na nohou. K celé situaci se přidává také skutečnost, že venku je zima a voda je velmi chladná.

K jejich velkému štěstí ale okolo domu prochází kolemjdoucí, kteří ihned přiskakují na pomoc. Postupně tak z vody dostanou nejen malé děvče, ale i statečného dědečka. Oba dva následně podstoupili vyšetření v místní nemocnici, a jelikož byli bez zranění, mohli odejít domů. Video, které zachytila domácí kamera, se během chvíle stalo virálním.

Zdroj: South China Morning Post 

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]