Žena se rozhodla zachránit „ježka“ v nesnázích. Veterinář ale v krabici našel chlupatou bambuli

Fotografie: Depositphotos

Dobrý úmysl vedl tuto starší dámu k tomu, aby se postarala o ježka, kterého našla u cesty. Návštěva u veterináře však odhalila, že ve skutečnosti zachraňovala něco úplně jiného.

Této ženě se rozhodně nedá upřít laskavé srdce. Když u cesty totiž uviděla ježka, rozhodla se, že se o něj postará. Jak uvedl deník UPI, nabrala ho do krabice, dala mu vodu a žrádlo pro kočky. Následujícího dne s ním vyrazila k veterináři, protože jí bylo divné, proč se ježek nehýbe a proč nesnědl nic z toho, co mu dala. Po otevření krabice veterinářem se všichni přítomní upřímně zasmáli. Přesto laskavou dámu pochválili a dávají ji ostatním za příklad.

Udělala všechno proto, aby se ježek cítil dobře

Starší žena si u cesty všimla ježka, jenž se ale nehýbal. Chtěla roztomilé zvířátko zachránit, a tak si přinesla krabici od bot, kterou vystlala novinami, a ježka do ní nabrala. Krabici si poté odnesla domů. Ježkovi taky dala do krabice misku s vodou a kočičím žrádlem. Poté zavřela víko, protože ježka nechtěla stresovat. Doufala, že se během noci probere a trochu se posilní připravenými dobrotami.

Když však krabici ráno otevřela, zjistila, že se ježek nehýbe, nekaká a nedotkl se ani připravených pamlsků. Ihned tak i s krabicí vyrazila na nejbližší veterinární kliniku, aby tu ježka zachránili. Zkušení veterináři však ihned rozpoznali, že se o žádného ježka ve skutečnosti nejedná. Žena se celou dobu úzkostlivě starala o obyčejnou chlupatou bambuli.

Opuštěný pes

Dobrovolník z útulku pro zvířata zachránil staršího psa z rezavé klece. Nyní mu dopřává nejlepší život

Od ochránců divokých zvířat dostala pochvalu

Není nutno dodávat, že se všichni nad touto roztomilou záměnou pobavili. Laskavá paní si však od ochránců přírody vysloužila také velkou pochvalu. „Naše srdce roztála, když si jedna laskavá duše myslela, že zachraňuje ježka, jen aby zjistila, že je to nadýchaná bambule! Pamatujte, že laskavost nezná mezí, i když jde o uměle chlupatého přítele!“ uvedli ochránci z Lower Moss Wood na svých facebookových stránkách.


Zároveň však upozornili, že opravdu probíhá sezóna ježků a mnozí z nich tak budou potřebovat pomoc od všímavých lidí. Pokud někdo zahlédne ježka během dne venku, rozhodně s ním něco není v pořádku. V takovém případě by jej nálezce měl umístit do krabice, poskytnout mu dostatek tepla a vyhledat pomoc veterinářů. Na SvětěKreativity jsme psali o jiné nevšední záchraně zvířete. Farmář si myslel, že zachraňuje čtyři koťata, ale vyrostl z nich úplně jiný druh zvířete.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*