Dobrovolník z útulku pro zvířata zachránil staršího psa z rezavé klece. Nyní mu dopřává nejlepší život

Opuštěný pes

Staršího psa, který žil skoro 15 let zavřený v kleci, zachránil dobrovolník z útulku. Dnes s ním chodí na dlouhé procházky do lesa a je maximálně šťastný.

Když dobrovolník z útulku Pawssion Project na Filipínách zaslechl skutečnost, že se nedaleko jeho města nachází starší pes zavřený v rezavé kleci, okamžitě se rozhodl zakročit. Nebohé zvíře tam žilo téměř 15 let, přičemž se o něj téměř nikdo nikdy nepostaral. Po záchraně se však začalo velmi brzy zotavovat a dnes spolu se svým páníčkem vesele chodí po lese a žije ten nejlepší život. Na internetu se objevily i některé snímky z jejich vycházek.

Záchrana zjizveného psa

Jakmile se dobrovolník dostavil k zavřenému psovi, ihned si dle webu TheDoDo všiml, že zvíře reaguje naštvaně, bojí se, chce útočit a má na sobě mnoho jizev ze svého předešlého života. Netrvalo to však dlouho a pes se uklidnil, přičemž začal chápat, že jeho noví přátelé jsou tu, aby mu pomohli. Poté už to šlo jako po másle – dokonce se nechal obejmout a bylo na něm vidět, že se tak trochu usmívá. Pravděpodobně to také bylo poprvé, co se mu to poštěstilo.

Uplynula nějaká doba a šťastné zvíře získalo jméno Bruno. Po čase se navíc naučil reagovat na různé příkazy a chtěl si hrát častěji se svými páníčky. „Dlouhou dobu se jen díval do okna, jako by byl ohromen vším, co viděl. Nikdy předtím se mu to nepodařilo. Zastavil jsem se, abych mu dal hračku, a on nakonec usnul… Tehdy jsem byl tak dojatý, musel si prožít skutečné peklo,“ uvedl útulek Pawssion Project na svém facebookovém profilu.

Bruno si začal užívat procházky po zalesněných stezkách a nemohl se odlepit od slunečních paprsků. Rovněž si v těchto dnech také užívá novou rodinu a domov, neboť si ho nedávno adoptovali noví milující rodiče. Má dokonce čtyři sourozence, se kterými si může hrát a užívat svůj život plný nových zkušeností. Na Zdravém Stravování jsme také psali o psovi, který donesl své majitelce léky na epilepsii poté, co dostala nečekaně záchvat.

Myslel, že ve stodole našel 4 opuštěná koťata. Když zjistil, o jaké zvíře se jedná, začal panikařit

Podobných případů se objevuje hodně

Ochránci zvířat a mnoho dalších odborníků prosí obyvatele, aby v případě nalezení zavřeného psa nebo jakéhokoli jiného zvířete, jež jeví známky hladovění a týrání, okamžitě kontaktovali policii. Příslušní strážníci se situace chopí a začnou ji řešit tak, jak to stanovuje zákon. Na území České republiky bohužel také nejsou podobné případy výjimkou.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*