Pes stojí úplně nehybně na kolejích: Když kolemjdoucí muž přišel blíže, uvědomí si vážnost a začne hned jednat

pes uvázaný na koleje

Týraní zvířat patří bohužel mezi časté chování lidí. Nebohá zvířata doplácí na to, že jsou jejich majitelé bezcitní. Zlé chování lidí pocítil i tento týraný pes.

Důvody, proč lidé týrají zvířata, jsou pro spoustu lidí nepochopitelné. Často se za takovýmto jednáním skrývá fakt, že lidé již o domácího mazlíčka nestojí. Místo toho, aby své zvíře zkusili udat někomu, kdo se o něho postará, se zkrátka pokusí zvířete zbavit. Nebohá zvířata poté bývají týrána nebo dokonce usmrcena jen proto, že jsou vůči nim lidé bezcitní. Svědkem podobného jednání se stal i tento muž.

Muž byl na projížďce

Milan často trávil víkendové dny tím, že se jezdil projet se svým vozem. Odpolední projížďky byly jeho oblíbenou činností. Pokaždé jeho cesty vedly jinou trasou. Tentokrát se rozhodl vyrazil na výlet po silnici, která vedla podél železniční tratě. Po několika kilometrech spatřil na kolejích nějaké zvíře. Rozhodl se tedy zastavit a zvíře z kolejí vyplašit.

Pes nemohl utéct

Na zvíře se tedy rozhodl zatroubit. Bylo vidět, jak se zvíře zaleklo a chtělo utéct. Něco zvířeti však v útěku bránilo. Muž se tedy rozhodl vystoupit, aby zjistil, co se děje. Když udělal pár kroků směrem ke kolejím, spatřil psa. Opět se jej tedy různými zvuky snažil vyplašit. Na psovi bylo vidět, že má strach a snaží se utéct, ale nejde mu to. Poté, co se muž ke zvířeti více přiblížil, pochopil, proč pes neutekl.

cesta u kolejí

Milan zjistil hroznou věc

Jakmile se muž k psovi přiblížil, zjistil, že je pes přivázaný ke koleji. Ze svého zjištění byl v šoku. Milanovi bylo jasné, že musí psa co nejrychleji zachránit. Hrozila totiž situace, při které by psa mohl přejet vlak. Naštěstí muž ve svém voze vždy vozil nůž pro případ, že by se mu něco stalo. Rychle tedy pro nůž doběhl a lano přeřízl. Na zvířeti bylo vidět, jak je mu vděčné.

Pes byl v pořádku

Muž se rozhodl psa odvézt k veterináři na kontrolu. Veterinář zjistil pouze to, že je pes hladový a dehydrovaný. Milan si vzal psa tedy domů a poskytl mu vše potřebné pro to, aby se dal do pořádku. Psa si pojmenoval dle svého a nechal si jej. Bylo mu jasné, že původní majitel jej hledat nebude, když byl schopen takového jednání, že psa přivázal ke kolejišti. Dnes Milan své výlety autem praktikuje o něco méně, protože raději chodí na procházky se svým novým psím kamarádem.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*