Na farmě se narodil vzácný kůň. V minulosti mu byly připisovány výjimečné schopnosti

Fotografie: Depositphotos

Podívejte se na dvoudenní hříbě, které se narodilo se vzácným zbarvením. Takoví koně byli zobrazováni a ceněni už ve starých kulturách. Směly na nich tehdy jezdit pouze významné osobnosti.

Na této farmě mají mnoho různobarevných koní, ale takový se tu ještě nenarodil. Jeho zvláštní zbarvení chodí obdivovat lidé z širokého okolí. Bílá srst je pouze na několika místech přerušena tmavou skvrnou. Tato kombinace je velmi vzácná a takovýchto koní si lidé cenili již ve starém Egyptě. Ve videu se můžete podívat na hříbě, které se s maminkou vydalo poprvé do výběhu.

Kvůli svému zbarvení dostala jméno Kokos

Manželé Nelsonovi vlastní koňskou farmu v Melbourne na Floridě. Starají se tu o spousty různobarevných koní. Takto vzácný se jim zde však narodil poprvé. Není tedy divu, že je bílému hříběti věnována patřičná pozornost. Díky sněhobílé srsti dostalo hříbátko jméno Coconut, tedy Kokos. Své zbarvení zdědila malá klisna po tatínkovi, ten však vzácný není.

Závisí totiž na tom, kde konkrétně se hnědé skvrny objevují. Kloboukový medicinmanský kůň, jak se mu v Americe říká, musí mít skvrnu na vrchu hlavy, na náprsence a na slabinách. Další vzácnost, která k němu patří, jsou modré oči. Minimálně jedno musí být modré. Takový kůň byl obdivován již dávno v historii, nejvíce ho však proslavily indiánské legendy domorodých obyvatel Ameriky.

Mohli na nich jezdit jen náčelníci a medicinmani

Indiáni věřili, že tito koně mají magickou moc a kdokoliv na takovém koni jede, nemůže být zraněn. U tradičních indiánů mělo modré oko obrovský význam a říkalo se mu „nebeské oko“. Na koni mohl jezdit jenom náčelník kmene nebo medicinman. Pokud takový člověk zemřel v bitvě, věřilo se, že právě toto modré oko přenese jeho ducha k bohům. Barevnost koně tedy musí splňovat konkrétní podmínky, přitom nezáleží na plemenu koně.

Povahové vlastnosti těchto vzácných koní jsou tedy stejné jako u ostatních jedinců jeho plemene. Obecně však platí, že tito koně jsou velmi inteligentní, mají milou povahu a dobře se cvičí. Nejčastěji se rodí u plemene mustang a berberských koní. Jejich cena na trhu je extrémně vysoká, takže pokud se chovateli takový koník narodí, je to důvod k velké oslavě. Jeho cena se může vyšplhat i přes 2 miliony korun.

Pozorná matka chrání hříbě před okolním nebezpečím

Ve videu se můžete podívat na první procházku malého hříbátka. Jeho maminka se od něj nehne na krok a je k němu nesmírně pozorná. Nenechá ho přiblížit se ani k ohradě, aby ho chránila před případným nebezpečím zvenku. Všimněte si, jak se na hříbátko přicházejí podívat i ostatní koně, včetně tatínka, kterého poznáte, protože má stejné zbarvení jako malá Coconut.

Zdroj: Onlinenytt

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*