Klisna učí hříbě, jak přeskočit zeď. Jeho reakce vydá za více než tisíc slov. Dojemné video, kterému rozumí každá máma

Fotografie: Depositphotos

Žádné mládě se ze začátku neobejde bez pomoci své maminky. Aby se naučilo vše potřebné pro život, musí být velmi bedlivým pozorovatelem a snažit se napodobit zkušenější.

V tomto videu se můžete podívat na krásný okamžik, kdy se malé hříbě zastaví před překážkou, protože nemůže pokračovat v cestě za svou maminkou. Klisna se však vrátí a předvede to, čemu se říká pouto mezi matkou a mládětem. Jako kdyby říkala: „Dobře se dívej, jak to dělám já.” Na druhý pokus už hříbě nezaváhá a jeho radost ze zdolání překážky je očividná.

Hříbě se bezmocně zastaví před překážkou

Celé video začíná záběrem na malé hříbě, které se zastavilo před dlouhou nízkou zídkou. Maminka klisna ji před chvílí bez problémů přeskočila, hříbě však dostalo strach a netrouflo si překážku překonat. Nějakou dobu vidíme, jak hříbátko chodí sem a tam kolem zídky, která je pro něho opravdovou výzvou. Bezradně místo obchází a evidentně neví, co má dělat.

V ten moment však do záběru vstupuje maminka s odhodláním hříběti pomoct překážku zdolat. Chce to vzít s velkým rozběhem, aby hříbátku ukázala správnou rychlost i švih, s jakými se musí úspěšný skok provést. Hříbě se ihned připojuje ke klisně a oba odchází dále od překážky. Když mají dostatečně dlouhý prostor na rozběh, otočí se a klisna se rozběhne k zídce.

Pozorně sleduje, co dělá maminka

Stále po jejím boku se hříbě snaží bedlivě pozorovat matčiny pohyby. Před překážkou klisna své mládě předbíhá a skáče. Hříbátko se trochu opožďuje, ale rychlost neztrácí. Odrazí se a napodobí svou maminku. Náhle se ocitá na druhé straně. Z jeho pohybů poté, co se mu podařilo zdolat tuto výzvu, je vidět radost. Rychle přidá do radostného klusu, aby dohnalo maminku.

Fotografie: Freepik

Oba koníci se zastaví vedle sebe a záběr končí. Klisna jistě dala hříběti najevo, jak je na něho pyšná. Mládě dokázalo překonat svůj strach a posílilo si důvěrné pouto k matce, která mu ukázala svou podporu kdykoli, kdy si samo nebude umět poradit. Hříbě je zřejmě připraveno nechat se vyzvat dalšími životními překážkami, jelikož má po svém boku tak dobrý vzor.

Zdroj: LiveBiz

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*