Před koněm začala dělat „andělíčky“ ve sněhu. Ten se jí snažil napodobit, natočila ho

Fotografie: Depositphotos

Koně jsou mimořádně inteligentní zvířata. Dokážou projevovat věrnost i lásku. Ale také si umí hrát jako malé děti. To dokazuje video, ve kterém kůň dělá něco, co jste ještě neviděli.

Na této farmě se ke koním snaží přistupovat přirozeným způsobem a vytvářet si s nimi přátelská pouta. Kůň, který se objevuje ve videu, má dobrou náladu a je vidět, že své majitelce bezvýhradně důvěřuje. Dokonce se snaží napodobovat její sněhové „andělíčky“. Jejich řádění ve sněhu vám zaručeně zlepší náladu.

Ráda si užívá čerstvý sníh

Sandy Hodskins, majitelka farmy West Meadow Farm v americkém Bradfordu, zveřejnila úžasné video. To dokazuje, že koně mají velmi hravou povahu a jsou pro každou blbinu, kterou jejich majitel vymyslí. Hnědá klisna, již na záběrech můžete vidět, se jmenuje West Wind a je jí 17 let. Patří k plemenu Kiger Mustang a narodila se v americkém Oregonu.

Její majitelka ji vlastní už 16 let a jsou opravdu sehraný tým. Když letos v zimě napadlo hodně sněhu, vydala se s klisnou užívat si čerstvý sníh. Koně tak přivede na sněhově bílou plochu, kde ho nechá stát a sama si lehne do sněhu a začne v něm dělat „andělíčky“. Jednoduše si lehne na záda a poté roztahuje ruce a nohy, aby kolem sebe shrnula sníh do tvaru anděla s křídly.

Snaží se svou majitelku napodobit

Klisna ji chvíli pozoruje a pak udělá něco, co byste nečekali. Také by si to ráda vyzkoušela, a tak si lehne na zem a pak se přetočí na záda a válí se ve sněhu stejně jako Sandy. Má trošku nevýhodu, protože stavba jejího těla jí nedovoluje udržet se dlouho na zádech, proto vždy přepadne na jednu nebo na druhou stranu. Do sněhu se jí však také podaří udělat otisk. Sice andílka moc nepřipomíná, ale zábava to byla.

Sandy ví, že West Wind miluje válení se v čerstvém sněhu. A tak ji tolik nepřekvapilo, že se ji klisna pokusila napodobit. Byla jsem šťastná, že to udělala vedle mě! Prostě jsme se bavily jako malé děti. A to je něco, na co často zapomínáme, když se stáváme dospělými,“ komentovala roztomilé záběry na hravého koně Sandy. Ve stejném duchu se snaží přistupovat i k ostatním koním.

Sandy má s koňmi na farmě mimořádné pouto a snaží se s nimi pracovat i na psychologické úrovni. Rozhodně je nevnímá jako pouhý nástroj pro práci nebo soutěžení. Na své farmě pak předávají nabyté zkušenosti i ostatním majitelům koní. A vedou tu kurzy přírodního jezdectví. Cílem je, aby majitelé koní porozuměli návykům a dovednostem potřebným k vytvoření dokonalého partnerství mezi koněm a jezdcem.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]