Umírající žena se chtěla rozloučit se svým koněm. Ošetřovatelé učinili rozhodnutí, které všechny přítomné dojalo

Fotografie: Freepik

Stále častěji se stává, že zdravotníci mohou splnit poslední jedinečné přání pacienta. Sheila Marshová, která zemřela na rakovinu ve věku 77 let, měla právě takové přání.

Sedmasedmdesátiletá Sheila Marshová měla rakovinu a zbývalo jí jen několik dní života. Zdravotnický personál věděl, jaké bylo její poslední přání, a rozhodl se jí ho splnit. Na konci života mnoho lidí sní o tom, jak stráví zbývající čas se svými blízkými nebo přáteli. Přejí si společně mlčet, smát se nebo si naposledy poplakat.

Kůň byl pro ni velmi důležitý

Ve svých 21 letech začala Angličanka Sheila Marshová pracovat na slavném anglickém závodišti Haydock Park. Koně proto byli vždy důležitou součástí jejího života. Neméně důležité pro ženu byly také dostihy, kterých se často účastnila. Její kůň se jmenoval Brownen. Starala se o něj již od doby, kdy byl mladým hříbětem, a velmi ho milovala. Byli spolu téměř dvacet pět let.

Fotografie. Freepik

Bohužel v roce 2014 Sheila vážně onemocněla rakovinou a brzy bylo jasné, že jí na tomto světě zbývá už jen velmi málo času. Na smrtelné posteli měla Sheila jediné přání. Chtěla se s Brownenem naposledy setkat. Lékaři, kteří se o ni starali, byli připraveni její přání splnit.

Brownen na ni čekal

Nemocniční personál odvedl ležící Sheilu na parkoviště, kde na ně čekal kůň Brownen. Kůň zřejmě opravdu doufal, že Sheila bude tam, kam ho vezou, protože jakmile ho přivedli na parkoviště, vyrazil přímo k ní. Během posledního rozloučení na něj Sheila zavolala a on se k ní jemně naklonil a „políbil“ ji na tvář. Nemocniční personál i Sheilina dcera plakali dojetím. Bylo to velmi smutné, ale Sheila dosáhla klidu, a to byl krásný okamžik.

Druhý den ráno se Sheila vydala na druhý břeh s vědomím, že měla možnost se s Brownenem setkat naposledy. Byla velmi klidná a odevzdaná. Věděla, že zemře šťastná. Zdravotnický personál z Wiganské nemocnice splnil poslední přání umírající ženy a my bychom si přáli, aby se každý člověk při svých posledních dnech mohl setkat s tak mimořádnou péčí.

Zdroj: Newsner, Twitter / Andrew Foster

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]