Dejte do WC 2 tablety do myčky. Tento trik jste měli znát celý život

Fotografie: Daniel78 / Creative Commons / Attribution 2.0

Očista toalety je nezbytná, pro mnoho lidí však otravná činnost. Existuje však několik triků, jak si tento krok udělat téměř automatickým. Využijete to, co už máte asi doma.

Čisticí tableta do myčky je součástí zcela běžné domácí výbavy. Věděli jste ale, že tu samou tabletu můžete velmi spolehlivě využít i k oživení a osvěžení vaší toalety? Podle více zdrojů je právě tato surovina výborným prostředkem, jak čištění a celkovou údržbu toalety víceméně automatizovat. Samozřejmě se tímto krokem zbavíte i nepříjemných pachů a prakticky na toaletu nemusíte ani sáhnout. V čem tedy spočívá tento jednoduchý trik?

Případ šumivé tablety

Všechno záleží na konkrétním typu, základní tablety do myčky jsou ovšem většinou šumivé. Pak se držte následujících kroků. Mějte na paměti, že v tomto případě jde spíše o osvěžení, nejedná se o plnohodnotnou náhradu čištění. Ovšem konkrétní značka může i tady mile překvapit.

  • Jednu takovou tabletu vhoďte do toalety.
  • Nechte ji normálně bublat a působit aspoň 10 minut.
  • Samotný povrch mísy vyčistěte záchodovou štětkou, půjde to prakticky samo.
  • Jednoduše spláchněte, případně otřete nánosy, které voda nesebrala.

Kombinované kapsle

Tyto kapsle mají více složek a nezačnou ve vodě pěnit. Dají se však výborně použít na čištění odtoku mísy, nezasáhnou ovšem samotnou mísu. Ideálně na noc vhoďte jednu do toalety. Nenechte se zaskočit tím, že se nic neděje. Ráno najdete pravděpodobně kopec bohaté pěny a můžete toaletu používat jako normálně. Jakmile se voda vyčistí, spatříte krásně vyčištěný odtok.

čistá koupelna
Fotografie: Pixabay

Pokyny výrobce a pravidelnost

U každého typu tablet nebo kapslí si přečtěte pozorně pokyny výrobce. Konkrétní tableta může obsahovat chemikálie, které povrch poškodí, tudíž nejsou na tento trik vhodné. Klíčem k úspěchu je zde také pravidelnost. Použití tablety může být velmi praktické, a jde o překvapivě snadný krok řešení každodenních problémů. Nezatracujte ovšem ani prostředky, které jsou přímo k péči o toaletu navržené.

https://www.youtube.com/watch?v=B4d_0Avnv3U

Jde hlavně o ony klasické nádoby se zobáčkem, které jsou uzpůsobeny k tomu dostat prostředek i do záhybů a růžků. Tam se trikem s tabletou prakticky nemůžete dostat. Jakmile se tedy spolehnete jen na jednu metodu, pravděpodobně vám bude někde vyrůstat plíseň nebo rašit jiný problém.

Zdroj: The Spruce

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]