Holčička se narodila s bílým pruhem ve vlasech. Lékaři nikdy něco takového neviděli, ale pak vyšla příčina najevo

Fotografie: Depositphotos

Tato holčička se narodila s jedinečnou vlastností, která vyrazila naprosto každému dech. Část jejích vlasů totiž byla přirozeným způsobem bílá.

Tato holčička jménem Mayah Aziz se narodila s jedinečnou a krásnou vlastností, kterou by si nejspíše přála mít většina žen – se zářivě bílým pruhem ve vlasech. Jakmile tedy spatřila světlo světa, byla pro lékaře a sestřičky jedním velkým překvapením, protože se s ničím podobným za svou kariéru ještě nesetkali. Kdo však překvapen nebyl byla její matka Talyta, která se nad věcí pouze pousmála – šlo totiž o důsledek genetického stavu, který ji sama předala.

Holčička s bílým pruhem ve vlasech

Mayah se narodila 20. 11. 2018, vážila 4250 gramů, měřila 54 centimetrů a podle lékařů spatřila světlo světa s tím nekrásnějším účesem na hlavě, který kdy sami viděli. Její matka jim to však ihned vysvětlila – jednalo se totiž o genetický stav zvaný piebaldismus, který se vyskytuje už od nepaměti v rodině ženy a ona sama ho má. Krása malé holčičky však donutila Talytu začít sdílet společné fotografie na sociální sítě. Ty si okamžitě získaly velkou pozornost a zároveň oblibu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Talyta Youssef (@talytayoussef)

Fanoušci toto duo matky a dcery prostě milují a někteří z nich dokonce považují krásu těchto dvou žen za zázrak. „Od chvíle, kdy se Mayah narodila, měla tolik bílých vlasů, že jsem se rozhodla zveřejnit naše společné snímky na sociálních sítích. Po pár dnech nás kontaktoval profesionální fotograf a najednou nás začalo sledovat čím dál více fanoušků. Je to prostě krásné a myslím si, že by svět měl vidět tento nádherný úkaz,“ řekla matka Talyta během jednoho z rozhovorů.

Důsledek genetického stavu

Mayah má stejně jako většina její rodiny pebaldismus. Tento genetický stav způsobuje, že určité oblasti kůže a vlasů nejsou nijak zbarveny, a proto jsou zcela bílé – jedná se především o důsledek nedostatku melanocytů v kůži, které produkují melanin. Výsledkem této „poruchy“ však mohou vznikat tak krásné účesy, které získala právě tato malá holčička. A že to její fanoušci milují!

Matka a dcera se v současné době pyšní svými krásnými vlasy a označují tento dar za něco naprosto jedinečného, co je spojuje. „Naše obrázky lidé milují. Jakmile je viděli moji přátelé, okamžitě věděli, že Mayah je moje dcera, a to jen proto, že viděli její vlasy,“ dodala pyšná matka s úsměvem na tváři. Svůj úspěch se holky naposledy rozhodly oslavit tím, že se vyfotily v přestrojení za Cruella De Vil, která měla také velmi charakteristické bílé vlasy v animovaném filmu Disney „101 dalmatinů“.

Zdroj: Daily Mail