Lékaři řekli rodičům této holčičky, že nejspíš nikdy neuvidí, nepromluví a nebude chodit. Po 7 letech všem vytřela zrak

Fotografie: iStock

Někdy se i lékaři mohou zmýlit a jejich diagnóza nemusí být správná. Stejně jako v tomto případě, kdy se naštěstí nepotvrdilo to, co předpověděli.

Když si matka jedné malé holčičky všimla, že její dítě má zarudlé oči, rozhodla se, že s ní radši půjde k lékaři. V tu chvíli si ale byla vlastně úplně jistá, že půjde jen o nějakou chřipku. Jenže lékaři jí krátce poté řekli, že holčička možná nikdy neuvidí, nepromluví a dost možná ani nebude chodit. Ale o několik let později je holčička úplně zdravá.

Lékaři jí řekli špatnou zprávu

V roce 2014 si žena jménem Amy všimla, že její dcera Evie-Mae Geurts, které bylo jen pár měsíců, měla červené oči několik dní poté, co se uzdravila z nachlazení. Matka tedy raději vzala holčičku do Bristolské dětské nemocnice, kde lékaři přišli na to, že Evie je úplně slepá. Amy této zprávě nemohla uvěřit, a dost dlouho jí trvalo, než mohli lékaři vůbec pokračovat.

Amy si totiž všimla i toho, že hlava holčičky je oteklá a tak ji vzala zpět do nemocnice. Lékaři měli podezření, že za tím může stát porucha zvaná hydrocefalus. K tomuto stavu dochází, když se mozkomíšní mok produkovaný v komorách mozku hromadí v mozku, což způsobuje zvýšený tlak v lebce. A skutečně to tak bylo.

Vše naštěstí dopadlo dobře

V té době bylo holčičce pouhých 8 měsíců. Hned druhý den ji operovali. Amy byla celou dobu velmi vyděšená, protože její miminko operovali dlouhé hodiny. Lékaři jí později řekli, že je Evie v kritickém stavu. Tlak v její hlavě byl obrovský, a správně by neměl být vůbec žádný. Zákrok byl naštěstí proveden včas, ale ani lékaři si nebyli jistí tím, co se bude dít. Dokonce tu byla i možnost, že holčička nikdy nebude chodit.

O rok později se ale její zdravotní stav začal zlepšovat, najednou viděla a ve 2 letech začala pomalu chodit. Přestože musela nosit brýle, její vidění se mnohokrát zlepšilo a dokonce už zvládala i něco málo říct. V roce 2019 však byla nutná další operace, protože se tato nemoc vrátila. Od té doby se ale už naštěstí nic nezhoršilo a z malé Evie je nyní statečná a zdravá holčička.

Zdroj: Daily Star