Příběh muže a ženy s Alzheimerovou chorobou ukazuje neskutečnou sílu lásky. Tříminutový dokument obletěl celý svět a nasbíral miliony zhlédnutí

Fotografie: Depositphotos

Považuji za privilegium starat se o někoho, kdo mě tolik miloval,“ řekl muž, který se stará o svou ženu s Alzheimerem a vozí ji pravidelně na výlety na speciálně upraveném kole.

Bill Forward je obyčejný starý muž ze Sunshine Coast v Austrálii. Se svou manželkou je ženatý přes 55 let a nehodlá ji opustit ani tehdy, kdy by to ostatní vzdali. Dostala totiž Alzheimerovu chorobu. Ačkoliv se nemoc stále zhoršuje, muž odmítá svou ženu Glad umístit do speciálního zařízení. Je odhodlaný starat se o ni až do smrti. Aby nemusela být neustále zavřená doma, přítel pro něj postavil speciální kolo, na kterém společně oba senioři vyrážejí na výlety. A stali se slavnými.

Privilegium starat se o milovaného člověka

Tříminutový dokument s názvem What is love? (Co je to láska?) obletěl svět a nasbíral téměř tři miliony zhlédnutí. Zachycuje životní příběh dvou starých manželů, Billa a Glad, kteří sdílejí svůj život už od svých osmi let, kdy se potkali poprvé. Zamilovali se do sebe, když jim bylo 16 let, a za nějakou dobu se vzali. Oslavili 55. výročí svého manželství a stále jsou šťastně zamilovaní. Jejich život ale zkřížila strašlivá diagnóza.

Někdy kolem roku 2004 nebo 2005 jsem začínal zjišťovat, že je něco hodně špatně. Nakonec jí lékaři diagnostikovali strašlivou Alzheimerovu chorobu,“ říká oddaný manžel Bill v krátkém videu. Ani tehdy se ale nevzdával a rozhodl se, že bude o svou milovanou manželku pečovat sám.

Fotografie: Pixabay

Každé ráno ji obléká, myje, sprchuje ji a čistí jí zuby. Je připraven udělat cokoliv, co bude jeho žena potřebovat. „Považuji za velké privilegium pečovat o někoho, koho jsem tolik let nepřestal milovat,“ říká muž. I přes pokročilý věk a nezáviděníhodnou situaci nepřestává sršet pozitivní energií.

Kolo bylo dárek k 50. výročí

Když spolu začali Bill a Glad ve svých šestnácti letech chodit na schůzky, často jezdívali na kole na výlety po okolí. Cyklistika je celkově provázela celý život, a tak Bill vymyslel pro Glad neuvěřitelný dárek k padesátému výročí manželství, který je proslavil po celém světě.

Billův kamarád pro oba manžele sestrojil speciální kolo, které je vlastně spojením zadní části bicyklu a klasického invalidního vozíku na přední straně. Stejně jako kdysi tak mohou manželé i nyní vyrážet na oblíbené výlety. A sklízejí obdivné pohledy i pochvaly širého okolí.

Pokud je dobré počasí a já můžu, rád si s ní zajdu alespoň třikrát týdně zajezdit. Potkáváme spoustu lidí, kteří k nám přicházejí a mluví s námi. Je to vždycky dobré,“ říká Bill, který ve své láskyplné péči o ženu neustává ani přesto, že se její nemoc neustále zhoršuje. Naneštěstí nedávno Glad vlivem nemoci ztratila zrak. I přes to ale stále společné výlety s manželem miluje.

Když jsme na kole, slyší a cítí vítr ve vlasech, všechno je to pro ni opravdu příjemné,“ řekl pro magazín 9News Bill, který zároveň popírá, že by pro něj žena představovala nějakou zátěž. „Je to moje princezna a já jsem její William. Nikdy bych to neměnil,“ uzavřel.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]