13letý syn byl na matku drzý, hrubý a arogantní. Rozhodla se vyřešit problém po svém

naštvané dítě
Fotografie: Freepik

Aaronovi se dostala sláva do hlavy po tom, když se stal slavný na platformě YouTube. Byl arogantní na matku a odmlouval. Ta vše vyřešila po svém.

Rodiče občas podcení situaci s dětmi a nezvládnou ji. Mnohdy se to stává právě u sociálních sítí, kde se nejčastěji schyluje k nějaké pohromě. Nemůžete tam mít nad nimi úplnou kontrolu. Vlastně by je vůbec neměly používat děti mladší 13 let, přesto se to ale pořád děje. Přece jen internet je plný neznámých lidí, kteří je mohou lákat na různá setkání nebo jim psát nenávistné komentáře. Proto by měli rodiče vždy kontrolovat, co jejich děti na internetu hledají.

Videa na YouTube

13letý Aaron dokonce ve velmi útlém věku rozjel kariéru profesionálního youtubera. Vydělal si tak spoustu peněz a získal mnoho fanoušků. K tomu se mu ale naneštěstí dostala do hlavy sláva, která u něj spustila určitou aroganci. Když se tedy jeden večer dostal do sporu se svou matkou kvůli tomu, že nic doma nedělá, vmetl jí do tváře: „Jsem dost starý na to, abych se rozhodl, kdy budu uklízet. Vydělávám si své peníze a nechci, aby ses ke mně choval jako k dítěti!“

Dopis o nových pravidlech domácnosti

Matka byla celou situací velice rozhořčena a nevěděla, jak se má zachovat. Říkala si, že nikdy neměla dovolit, aby její syn v takové velké míře natáčel videa. Rozhodla se tedy pro celkem radikální řešení celé záležitosti. Napsala chlapcovi dopis, ve kterém dostal pravidla, jež nově musí dodržovat, pokud už nechce být jejím synem, ale jen spolubydlícím. Má povinnost platit nájem a určité poplatky, sám si uklízet pokoj a koupelnu.

Navíc už mu nikdo neuvaří žádné jídlo. Postupně by měl rodičům splatit vše, co za něj zaplatili. Chlapec se původně velmi naštval a rozhodl se utéct beze slova z domu. Nakonec se ho ale podařilo najít a s matkou se udobřili. Momentálně radikálně omezil přidávání obsahu na sociální sítě. S matkou se jim povedlo obnovit vztah a užívá si normálního dětství, chodí do školy a pravidelně pomáhá s úklidem. Ani už neodmlouvá.

Nenechte situaci vygradovat

Spousta rodičů ani netuší, do jaké míry jsou jejich děti na sociálních sítích aktivní. Co tam vlastně přidávají a jak moc soukromého obsahu sdílí. Z příspěvků se dá často zjistit spousta věcí včetně bydliště a adresy školy dítěte. Stačí tam jen označit nějaké místo. Jedním kliknutím se dítě také může dostat k naprosto nevhodnému obsahu. Dávejte si na sociální sítě pozor.

Zdroj: PlanetaPL

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]