Malý syn připravil nemocné mamince jídlo. Na kus papírku napsal vzkaz: „Omlouvám se, pokud to není dokonalé“

Fotografie: Pohled 111 / Creative Commons / Attribution 2.0

Chlapečkovi bylo líto nemocné maminky, a tak jí připravil jídlo. Vařit sice ještě neumí, ale snažil se, jak mohl. Jeho vzkaz teď koluje po internetu.

Maminky jsou většinou v domácnosti ty, které se starají o nemocné děti a kolikrát si při vlastní nemoci pořádně neodpočinou kvůli péči o ostatní. Když však tato maminka onemocněla covidem, zavřela se do ložnice do izolace, aby ostatní nenakazila. Malý chlapec měl starost, co bude jeho maminka jíst, a tak jí nachystal opravdu zdravou svačinku.

Fotografie se vzkazem mluví za vše

Nemocná maminka Erin Reedová sdílela fotografii jídla i vzkaz, který její syn napsal, na sociální síti Twitter. Fotografii sdílela s vysvětlujícím komentářem: „Onemocněla jsem s covidem. Podívejte se, co pro mě můj syn udělal a nechal na stole přímo před dveřmi mé ložnice.“ A bylo to opravdu velké překvapení. U dveří ležela miska plná špenátových lístků.

Vedle misky ležel také roztomilý vzkaz: „Tohle jsem udělal pro tebe. Pokud to není dokonalé, omlouvám se. Podívej se, jídlo!“ Její fotografie s dojemným vzkazem se začala rychle šířit a viděly ji už přes 3 miliony lidí. A mnoho z nich také připojilo pochvalný komentář. I když je to jen jednoduchá svačina, snaha se cení a hlavně zájem chlapečka o nemocnou maminku je opravdu dojemný.

Maminka sklízí plody své výchovy

„Skvělá práce, mladý muži! Tvoje máma je na tebe hrdá,“ napsal jeden z komentujících. „To je tak sladké a vypadá to perfektně!“ pochválila chlapcovu snahu jiná uživatelka. Mnoho lidí se shodlo, že je to její zásluha, že vychovala tak pozorného syna, a všichni jí také přáli brzké uzdravení. Zdá se, že když bude mít dostatečný přísun takových jídel plných vitamínů a lásky, určitě se velmi brzy uzdraví.

I když je každé dítě jiné a má svoji specifickou povahu, základy toho, jak se chovat k druhým lidem, jim předává většinou právě maminka. Je tak jasné, že tento chlapec je vychováván k tomu, aby byl pozorný k ostatním lidem, a maminka tak v podstatě jen sklidila plody, které zasela. Děti pak svoji náklonost a pozornost dokážou projevit opravdu milými způsoby, nad nimiž se nejde nezasmát.

Zdroj: TimesNowNews