Chlapec s handicapem se v autobuse ocitl v kritické situaci. Jeden muž svým chováním zaskočil zbytek vozu

Fotografie: Depositphotos

Cesty veřejnými dopravními prostředky mohou být někdy náročné. Často jsou totiž právě tyto prostředky přeplněné, a proto se nejedná o nejpohodlnější možnost cestování.

To je věc, která platí pro zdravého člověka. Pro člověka, který trpí nějakým handicapem, může být i obyčejná cesta autobusem nebezpečná. A co teprve ve chvíli, kdy se setká s nepochopením a naprostou ignorací od okolních cestujících. To je situace, do které se dostal malý chlapec s berlemi.

Jednodušší, než někomu pomoci, je dívat se jinam

Již na první pohled bylo zřejmé, že i samotné nastoupení do autobusu činí chlapci značné problémy. Mnohem horší pro něho ale bylo zjištění, že veškerá sedadla v autobuse jsou obsazená. Chlapec se chvíli rozhlížel kolem sebe, ale všichni cestující od něho odvraceli zrak a dělali, že v autobuse nejdou. Nikdo z nich se nechtěl vzdát svého místa na sezení.

Chlapec se tedy opřel o stěnu autobusu a rozhodl se, že cestu přetrpí. To byla ale situace, které jeden z cestujících nemohl přihlížet. Trvalo to celé dvě zastávky, následně se ale rozhodl zvednout a na celý autobus zakřičet. Nemohl uvěřit tomu, že se za celou dobu nikdo nezvedl a chlapce, který se bezmocně opíral o dvoje berle, nechali cestovat vestoje.

Na cestu autobusem žena nikdy nezapomene. Usnula a probudila se v opuštěném voze. Asistovat musela policie

Vyzval ostatní cestující k tomu, aby se laskavě zvedli

Situace, která v autobuse nastala, nakonec jednomu ze sedících začala připadat nepříjemná, a proto se zvedl, aby si hoch s berlemi mohl na chvíli odpočinout. Ten místo toho, aby poděkoval zvedajícímu se muži, poděkoval muži, který se jej veřejně zastal. I ostatním cestujícím najednou celá situace začala připadat trapná a nepříjemná, proto alespoň muži za jeho reakci zatleskali.

Fotografie: Depositphotos

Obyčejná ohleduplnost a lidskost se začíná pomalu vytrácet. V této situaci se ale muž rozhodl nejen nečinně přihlížet, ale také zasáhnout a mladého hocha o berlích bránit. Cestování ve veřejných dopravních prostředcích může být mnohdy nepříjemné, neměli bychom ale zapomínat na to, že někdo na tom může být ještě hůře než my. A pustit sednout člověka, který chodí o berlích, by mělo být téměř automatické.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]