Ve věku 98 let se žena přestěhuje za synem do domova důchodců. Nádherný příběh o oddaném a láskyplném mateřství, který vás dojme k slzám

Fotografie: Depositphotos

Nikdy nepřestaneš být matkou. To jsou slova ženy, která se i ve svých 98 letech pečlivě stará o svého syna a dává mu vše, co jen milující matka může dát.

Ne nadarmo se říká, že mateřství je ten nejsilnější pud na světě a že mateřskou lásku nic nepřekoná. Ano, jsou jisté výjimky, ale příběh této 98leté ženy je dokonalým příkladem toho, co znamená být matkou. Podle jejich slov totiž s touto rolí nikdy neskončíš a je naprosto jedno, v jakém věku je tvé dítě. Ona se kvůli svému synovi přestěhovala do domova důchodců přesto, že vůbec nemusela.

Mladá 18letá maminka

Ada Keatingová se stala matkou ve svých pouhých 18 letech, přesto se však o své dítě starala nejlépe, jak mohla a jejich vztah by se dal nazvat harmonickým. Milovala svého syna a podporovala jej ve všem, v čem mohla. Celý život si byli nablízku a sdíleli spolu všechny důležité chvíle tak, jak by matka se svým dítětem měla.

Fotografie: Pixabay

Silné rodinné pouto

Jelikož se však Ada nikdy neprovdala a na výchovu svého syna zůstala naprosto sama, byly chvíle, kdy jejich život nebyl jednoduchý a cesta ke štěstí byla velmi trnitá. Místo toho, aby to však jejich vztah jakkoliv narušilo, spíše to jejich společnou lásku posílilo a byli si pořád nablízku. Její syn Tom se jí jako mladý snažil co nejvíce pomáhat a ona se mu za to odvděčila podporou a porozuměním.

Fotografie: Freepik

Bohužel ani Tom však neměl štěstí v lásce, a tak je ve svých 80 letech pořád neoženěný a sám. Dříve mu tato skutečnost nevadila, měl přece svou matku, ta ho chápala a milovala, a to bylo vše, co potřeboval.

Samota a absence partnera se však někdy projeví a Tomovi tak začaly vážné zdravotní potíže, ani tak však nebyl sám. Před dvěma lety se však jeho stav zhoršil natolik, že musel být přestěhován do domova důchodů s nepřetržitou péčí.

Fotografie: Unsplash

Dojemný čin matky

V domově důchodců však Tom velice strádal, nebavil ho vlastní život a neměl se ani s kým sblížit. Jeho matku to tak velmi trápilo a rozhodla se pro něco, co by jen tak někdo neudělal. Prodala svůj krásný dům, a i přes dobrý zdravotní stav si zaplatila místo v téže domově důchodců, jako její syn.

Fotografie: Freepik

Dělala mu tam tak společnost a pečovala o něj, když bylo potřeba. Svou dobrotu však bere skromně a podle jejích slov by jednala stejně každá matka. „Nikdy nepřestaneš být matkou, bez ohledu na věk svých dětí. Potřebují-li tě, musíš jim být nablízku.“

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]